70
مشاوره حقوقی تلفنی 909

مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی

با توجه به گسترش جوامع و افزایش تعاملات میان مردم و به مراتب افزایش مسائل و مشکلات حقوقی آنها در ارتباط های خانوادگی و اجتماعی، امروزه وجود مراکز مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی بسیار ضروری و راهکار بسیار مهمی در جهت حل این مسائل می تواند باشد. 

مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی

وجود مشاوره حقوقی آنلاین فوری از آنجایی امروزه بیشتر احساس می شود. که پیشرفت جامعه باعث افزایش نیاز افراد جامعه به مشاوره تخصصی در تعاملات شان با یکدیگر می شود.

البته سوای این نیاز، مشاوره حقوقی برای پیشگیری از تضییع حقوق افراد به نظر امری الزامی می باشد.

با در نظر گرفتن این امر بیشتر کشورهای جهان وکلا و مشاورین حقوقی خود را از ابتدا برای انجام کلیه امور حقوقی شهروندان به کار می گیرند.

در آن جوامع موضوع لزوم استفاده از تخصص و تجربیات فردی حقوقدان در انجام امور اجتماعی و اقتصادی مردم نهادینه و اصلی مهم می باشد. در صورتی که نیاز به وکیل تلفنی رایگان دارید با ما تماس بگیرید تا تمامی مراحل را برایتان بازگو کنیم.

مشاوره حقوقی تلفنی 909 گامی بسیار مهم در رابطه با حل مسائل و امور مردم به طرق صحیح حقوقی و قانونی می باشد. که در صورت نهادینه شدن در کشور ما نیز می تواند ثمرات و پیامدهای مثبت فراوان اجتماعی و اقتصادی را به ارمغان آورد.

در زیر برخی از سوالات رایج مردم در رابطه با مشاوره حقوقی تلفنی را به همراه پاسخ هریک از آنها به طور مختصر شرح دادیم.

مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی
مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی

سوالات متداول مردم در رابطه با مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی

آیا مشاوره حقوقی تلفنی آنلاین موسسه حقوقی پیام مشاور رایگان است. یا برای استفاده از آن بایستی هزینه پرداخت شود؟

مشاوره حقوقی موسسه حقوقی پیام مشاور رایگان نیست. ولی هزینه ارائه مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی آن در قبال کیفیت مشاوره و راهنمایی هایی که در اختیار متقاضیان قرار می گیرد بسیار کمتر از آن چیزی است که انتظار می رود.

برای گرفتن مشاوره حقوقی رایگان می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ثبت کنید. حداکثر 24 ساعت بعد وکلای مرکز پاسخ شما را خواهند داد.

سوال دوم رایج با توجه به پاسخ اول این است که:

مشاوره حقوقی تلفنی چه سود و منفعتی می تواند برای موسسات حقوقی داشته باشد؟

پاسخ این سوال نیز ساده است. هدف بیشتر این موسسات حقوقی با توجه به ارکان و ابعاد مختلف پایه گذاری آنها می تواند مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی برای کمک رساندن به اقشار مختلف جامعه و حل معضلات اجتماعی باشد.

و سوال بسیار مهمی که اغلب پرسیده می شود:

مشاوره حقوقی  موسسات حقوقی توسط چه کسانی انجام میشود؟

در بیشتر موسسات حقوقی مشاوره حقوقی توسط کارشناسان ارشد حقوقی و وکلای پایه یک دادگستری به طور تخصصی انجام می شود.

در موسسات حقوقی به نام، هر وکیل یا کارشناس ارشد حقوقی در حیطه تجربه و تخصص خود به سوالات حقوقی مردم پاسخ و مشاوره حقوقی را انجام می دهد.

مشاوره حقوقی تلفنی

70 دیدگاه

70 دیدگاه در “مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی
 1. سلام من از یک پت شاپ انلاین که بعید میدونم مجوز داشته باشه برای پرنده م۲بسته غذا خریدم .با خوردنش مریض شد ‌ و دکترش گفت دلیل غذاست یا فیکه یا تاریخش دست خورده،الان هرچی به فروشنده میگم این غذای پلمپ رو پس بگیر قبول نمیکنه من میلیونی برای درمان هزینه کردم چطورمیتونم فرد رو تحت فشار بزارم و شکایت کنم؟

  1. با سلام و احترام
   دوست عزیز می توانید با ثبت درخواست تامین دلیل، درخواست کارشناس نمایید تا کارشناس مشکل داشتن غذا را تایید کند. بعد از آن با فروشنده صحبت کنید که می توانید در صورت شکایت اصل مبلغ به علاوه خسارت را مطالبه کنید. چنانچه فروشنده راضی نشد شکایت خود را ثبت کنید.

 2. سلام، اینجانب دو قطعه زمین، که هردو قطعه بصورت جداگانه دارای سند تک برگ و پروانه ساخت می باشد و در مبایعه نامه هم بصورت مجزا همرا ه با مشخصات درج گردیده در مورخه 1401/07/06با یک مبایعه نامه به قیمت واحد 000/000/000/60 ریال فروختم. فروشنده در مبایعه نامه فقط دو شرط درج نموده 1- قطعات فروشنده دارای پراونه ساخت است و هرگونه عوارض و بدهی شهرداری به عهده فروشنده است 2- همزمان با وصول آخرین چک فروشنده موظف است سند را به نام خریدار انتقال دهد. 20 روز بعداز معامله خریدار از بنده با عنوان تدلیس شکایت کرده و مدعی است که فروشنده در روز معامله به من قول شفاهی تجمیع قطعات را داده است و شاهد دارم( شاهدان امضاء کننده مبایعه نامه ). در حالیکه نه در مبایعه نامه و نه شفاهاً در مورد تجمیع قطعات اصلاً صحبت نشده است. این معامله در بنگاه املاک عموی خریدار اتفاق افتاده و چون بنده در روز معامله با خودم شاهد نیاورده بودم . و هر دو شاهد معامله از بستگان خریدار می باشد خریداراز این مسئله سوء استفاده کرده و از بنده شکایت کرده است. آیا ادعای ایشان موجه و وارد می باشد. و می تواند معا مله را فسخ کند.
  در ضمن نکته قابل توجه اینکه خریدار وکیل پایه یک و بیست سال سابق وکالت دارد.
  با تشکر از شما

  1. سلام دوست عزیز
   اصولا تعهدشما فقط در مورد موارد مذکور در قرارداد است و شما باید به شهود که احتمالا ذینفع هستند اعتراض کنید و همچنین به مبلغ پرداختی از طرف خریدار و ارزش واقعی ملک اشاره بفرماییدکه اگر قرار بر تجمیع بوده خریدار باید مبلغ بیشتری پرداخت می نموده.

 3. من در یک شرکت مشاوره کنکور ، پشتیبان آموزشی بودم به مدت یک ماه تقریبا . برای شروع همکاری از من یک سفته بیست میلیون تومانی گرفته شد و قرار داد یک نسخه است که فقط دست کارفرماست و همچنین پشت صفحه نوشته شده است که صرفا بابت ضمانت است ، در قرارداد تاریخ همکاری قید نشده و کارفرما سفته را به خاطر سیم کارتی که به من داده از من سفته را طلب کرده روزی که میخواستم جدا بشم گفت سیم کارت رو تحویل بده بیا یه ماه دیگه سفته ات رو بگیر ، موقع تحویل سیم کارت هم به من رسید نداد ، از طرفی الان یک ماه شده و من بهش پیام دادم که سفته رو بگیرم گفت نمیخواد بیای خودم سفته رو پاره میکنم و برداشته فقط قسمت اسم خودش رو پاره کرده و لاشه رو تحویل نمیده ، چه کنم الان؟ باید برم نزدیک ترین دفتر خدمات قضایی به محل کارم و درخواست شکایت کیفری و خیانت در امانت کنم – خب سیم کارت دست ایشان است و من چطور میتوانم ثابت کنم که سیم کارت دست من نیست .برم اداره پلیس و بگم سیم کارت من دزدیده شده – چون ممکن است با این سیم کارت هرکاری بکند و درآخر بگوید که من دست نوشته دارم که ایشان مسئولیت استفاده از سیم کارت را برعهده گرفته است. اگر لاشه سفته را پس ندهد چطور؟ الکی مثلا بگوید پاره کردم ریختم دور – در پشت صفحه در قسمتی که ته برگ قرار دارد نوشتم ، بابت ضمانت کاری ، پشت برگه اصلی ننوشتم متاسفانه – شماره سریال سفته رو هم ندارم .

  1. سلام دوست عزیز
   اگر سیم کارت بنام شما هست که آنرا بسوزانید تا تخلفی علیه شما انجام نشه اگر سیم کارت بنام خود کارفرما است یک اظهار نامه برای کار فرما بفرستید و در آن اعلام نمایید که سیم کارت را مسترد نموده اید و درخواست استرداد سفته را بنمایید و درصورت عدم استرداد ، باید درخواست استرداد سفته را در دفاتر خدمات قضایی ثبت بفرمایید.

  2. سلام دوست عزیز
   اگر سیم کارت بنام شما هست که آنرا بسوزانید تا تخلفی علیه شما انجام نشه. اگر سیم کارت بنام خود کارفرما است یک اظهار نامه برای کار فرما بفرستید و در آن اعلام نمایید که سیم کارت را مسترد نموده اید و درخواست استرداد سفته را بنمایید و درصورت عدم استرداد ، باید درخواست استرداد سفته را در دفاتر خدمات قضایی ثبت بفرمایید.

 4. با سلام و خسته نباشید
  بنده یه فقره چک سفید امضا گم کرده بودم که خودم خبرنداشتم
  شماره چک قبل و بعد این چک برای سال 95هستش و الان یکی این چک را برده بانک و برگشت زده ولی تاریخ چک رو 1400/۳/۱۰زده و1401/8/۲۸برگشت زده و مبلغ چک هیجده میلیون میباشد و کلیه حساب های من دردیگربانک ها مسدودشده است زنگ زدم به اون طرفی که چک رو برگشت زده و گفتم شماره اونی که چک رو ازش گرفتی رو بده و گفت شماره نداره و طفره رفت
  واینکه چک در وجه یه فرد نوشته شده و امضای اونی که چک در وجه اونوقته شده در پشت چک وجود نداره و سر نوشتن مبلغ به حروف در قسمت معادل اشتباه و ناقص نوشته شده و چک در یه شهر دیگه برگشت خورده
  خواستم بدونم میتونم شکایت کنم واگه امکان شکایت هست تحت چه عنوان شکایت کنم
  خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   شما باید در اولین جلسه رسیدگی در دادگاه ،دادخواست تقابل با موضوع مفقودی بودن چک و سواستفاده از سفید امضا دفاع نمایید و اگر دادخواست تقابل مورد پذیرش قرار نگیرد در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ، این دادخواست را ثبت نمایید به طرفیت هردو شخص که نامش در چک ذکر گردیده و شخصی که طرح دعوا کرده است.

 5. سلام پرسش پاسخ رایگان میباشد.

  1. سلام
   بله پرسش و پاسخ رایگان می باشد.

 6. با سلام
  اینجانب 19 سال پیش یک قولنامه صوری در بنگاه نوشتم و هیچ شاهدی هم پای آن را امضا نکرده و همان روز اصل و نسخه دوم آن را در همان بنگاه امحا کردیم و تنها فتوکپی آن به اداره مالیات ارائه شد الان که فروشنده صوری 10 سال قبل به رحمت خدا رفته نمی دانم آیا آن کپی در آینده می تواند مورد سواستفاده از طرف وراث خریدار صوری قرار گیرد با این توضیح که در متن قولنانه چند شرط نوشته شده بود که مثلا خریدار مبلغی را نقدا تحویل فروشنده کرده و باید ملکی را هم تحول فروشنده دهد و مبلغی دیکر را هم بعدا به فروشنده بدهد اما اصلا مشخص نشده که چه زمانی خریدار بابد به تعهداتش عمل کند؟

  1. سلام
   البته اطلاعات بیشتری در خصوص متن قولنامه لازمه بدونم تا اطلاعات دقیقتری ارایه بشه اگر قولنامه صوری نزد وراث خریدار موجود باشه چون در قولنامه فروشنده اقرار بر دریافت مبلغی بعنوان ثمن معامله کرده ، وراث میتوانند طرح دعوا مبنی بر تحویل ملک خریداری شده نمایند و البته باید باقی ثمن ( پول)را به فروشنده پرداخت نمایند.

 7. باسلام وخسته نباشید
  بنده زوجه هستم وسوالی درمورد حضانت فرزندخوانده پسر بعدازطلاق دارم که چگونه است لازم به ذکراست فرزندازخانواده ای ناشناس ازبدوتولد به سرپرستی گرفته شده ولی ازطریق بهزیستی درشناسنامه زوجین ثبت شده لطفا دقیق وبااطلاعات درست راهنمایی بفرمایین…متشکرم

  1. با سلام خدمت شما مخاطب گرامی
   پاسخ به سوال شما از چند دیدگاه قابل بررسی بوده که به اطلاع شما می رسانم ابتدا با توجه به درخواست زوجین جهت درخواست فرزند خوانده و پذیرش،ان توسط نهاد متولی این خواسته به نتیجه رسیده و فرزند خوانده تحویل والدین می شود و حتی در شناسنامه والدین نیز ثبت می شود و حال اینکه با توجه به اختلاف فی مابین والدین و طرح دعوا مبنی بر طلاق اصل بر این است که فرزند همچنان در اختیار والدین به صورت توافقی برای ادامه روابط عاطفی این فرزند حاکم باشد اما اگر دادگاه با اعلام نهاد متولی مثل بهزیستی بازگشت فرزند به بهزیستی را مصلحت بداند و اقدام نماید آن را بررسی کرده و نظر به صورت حکم را صادر می کند البته سوال شما در مورد اینکه فرزند دختر باشد متفاوت بوده و زن با طلاق همچنان حق حضانت چنین فرزندی را دارد و این مورد فقط در مورد فرزند پسر با بررسی دادگاه پیش میرود که ممکن است بنا به مصلحت هر دو طرف هم فرزند پسر و هم خانم که طلاق گرفته ارزیابی شود پس چون دادگاه به مصلحت در این مورد تصمیم گیری می کند باز اثبات نگهداری فرزند پسر با شرایطی که شرعا نیز منافات نداشته باشد در مواردی پذیرفته شده است پس در خصوص سوال شما این توضیح تکمیلی لازم بود ارائه شود که خدمت شما بیان کردیم.

 8. سلام خانمی هستم ۵۵ ساله که بعداز فوت همسرم‌ حقوق ایشان به من رسیده ۳۵ سال پرداخت بیمه داشتن وقبل از همسان سازی حقوقم ۱۹۵۰ بوده که بعد به ۳۹۰۰رسید درصورتزکه یکی از دوستام با ۳۰ سال پرداخت بیمه حقوقش بامن قبل از همسان سازی ۱۵۰ تومن اختلاف داشت ولی بعد حقوق ایشان به ۸۵۰۰ رسید لطفا راهنمایی بفرمایید این اختلاف در چیه واینکه من از طریق چه مرجعی میتونم‌پیگیری کنم

  1. با سلام خدمت شما
   با توجه به اینکه قبل از همسان سازی حقوق تعریف جامعی برای پرداخت نداشتیم و عدالت محوری حکم می کرد که دهک پایین که از حداقل حقوق بهرمند شوند باید این بازنگری صورت می گرفت و دهک های دریافتی از سطح حداقل بگیران ۵۷ درصد افزایش حقوق برایشان تعریف شد و دهک های متوسط و بالا از ۱۰ درصد به تناسب حقوق افزایش داشته اند حال اگر شما شهروند گرامی دچار تردید در حقوق عادله خود هستید می توانید به کارشناسان مستقر در صندوق بیمه ای که پرونده همسرتان بایگانی ست مراجعه و با توجه به آن میزان دقیق را جویا شوید.

 9. با سلام وقت بخیر
  بنده حدود 80 هکتار زمین دربخش قمرود قم دارم. اسناد و مدارک زمین کامل هست ولی قدیمی است
  الان واسه اینکه زمین رو برای فروش اماده کنم چه کاری ابتدا باید انجام بدم؟
  شما وکیل تضمینی دارین؟!

  1. سلام
   دوست عزیز سوال شما واضح نیست
   اگر زمین تحت مالکیت شماست براحتی قابل فروش است اگر از نظر مالکیت مورد اختلاف است باید مدارک شما مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان مشاوره دقیق تری داد
   تضمین در حرفه وکالت وجود نداره و تخلف محسوب میشود.

 10. باسلام پدرم 40 سال پیش ملکی را به طور رسمی از فردی خریده و اکنون فردی که نوه برادرش است مدعی است که باید پدرم یک اقرارنامه عادی که توسط آن فرد تنظیم شده را امضا کند و اقرار کند که این ملک متعلق به برادرش هم بوده و با توجه به اینکه چندین بار اقدام به تهدید و ارعاب پدرم کرده و چون از اساس این موضوع کذب است پدرم این اقرارنانه عادی را که نوه برادرش علیه او تنظیم کرده را امضا نکرده و اکنون پس از گذشت پنج سال یکی از آشنایان آن فرد پیغام آورده که این فرد سال گذشته از غفلت پدر سالخورده ما (83)سال سن استفاده کرده و به لطایف الحیل امضا پدرم را بر روی آن اقرارنامه عادی گرفته و مدعی شده به محض اینکه پدر ما از دنیا برود این اقرارنامه را در دادگاه به جریان می اندازد اگر واقعا این ادعایش،درست باشه و امضای پدرمان را گرفته باشد و بعد از فوت پدرمان آن را نشان دهد ما چه باید بکنیم

  1. سلام
   دوست عزیز شما میتوانید نسبت به اخذ حکم حجر پدر اقدام کنید اگر پزشک قانونی تایید کنه که پدر در زمان معامله محجور بوده کلیه معملات پدر باطل است
   اما اگر پدر از نظر عقلی سلامت هستند و امیدی به دریافت حکم حجر ندارید باید از نوه برادر شکایت کیفری کنید.

 11. سلام.من ۴سال ازدواج کردم و همسرم بیکار هست.هزینه های زندگی بعهده خودم و پدرم بوده تماما.خونه ای که در اون زندگی میکنم متعلق به پدرم هست.قصد دارم از همسرم جدا بشم ولی موافق نیست و بهیچ عنوان هم حاضر به ترک خانه نیست. میشه لطفا راهنمایی کنید بهترین راه برای اقدام به طلاق چی هست

  1. سلام
   شما میتوانید بعنوان عسر و حرج و با بخشش مالی مثلا مهریه دادخواست طلاق در دقاتر خدمات الکترونیک قضایی مطرح بفرمایید.

 12. باسلام واحترام
  پدرم براساس نسق زارانه بخشی اززمین رابامبایعه نامه به من فروخته جهت جلوگیری ازاختلافات بعد ازفوت ومبلغ ثمن‌ ۵۰۰ میلیون میباشد ونحوه پرداخت ثمن‌ رادرمبایعه نامه نقدا اعلام نموده اند وشهودو پدرآنراتاییدکرده اند ومهرمشاوراملاک دارد وکدرهگیری گرفته‌ام (زمینها سند نداره) وعلاوه برآن پدرم اقرارنامه دستی به من داده مالکیت راازخود سلب نموده وبه دریافت ثمن‌ اقرارکرده آیا بعد فوت پدربقیه فرزندان می‌توانند این مبایعه نامه راباطل نمایند ویکتوری بخوانند وخواستارتقسیم اموال شوند باسپاس

  1. سلام دوست عزیز
   خیر ورثه نمیتوانند ادعایی داشته باشند.

 13. باسلام واحترام
  مبایعه نامه ای که پدر دریافت ثمن‌ رانقدا تاییدکرده اند.آیا بعدازفوت فرزندان می‌توانند ادعای عدم پرداخت ثمن‌ بکنند . دراینصورت فرزندان باید ثابت کنند پول پرداخت نشده یاخریدار باید ثابت کند پول پرداخت شده

  1. سلام
   فرزندان باید عدم پرداخت را اثبات کنند یا اینکه اثبات کنند پدر شما محجور بوده و شما سو استفاده کردید.

 14. سلام بنده با همسرم در حال متارکه هستیم بنده ۶ماه پیش دادخواست الزام به تمکین دادم که حکمش اومد همسرم از دادگاه خواسته بود تست اعتیاد بدم رفتم پزشکی قانونی تست اعتیاد دادم منفی شد و توی پرونده دیدار فرزند گفت که ایشون تعادل روانی نداره که قاضی محترم فرستادن مشاوره که دکتر مشاوره هم تایید کردن که من از لحاظ روانی هیچ مشکلی ندارم میخواستم بدونم من میتونم اعاده حیثیت کنم از همسرم یا نه

  1. سلام
   بله میتوانید با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی بعنوان افترا طرح شکایت کنید.

 15. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم شغل وکالت برای اتباع افغانستانی امکان پذیر هست یا نه؟
  اگر امکان پذیر نیست ایا میشودبا پروانه وکالت فرد دیگری در دفتر وکالت مشغول به کار شد

  1. با سلام .
   برخی از مشاغل در کشور با مجوز از کانون وکلا یا قوه قضاییه می باشد و در خصوص صدور پروانه وکالت هنوز برای اتباع خارجه در خصوص ایرانیان که بتوان اعمال نمود مجوز و نص قانون وجود ندارد چون احتمال تسلط بیگانگان بر افراد و به تبع آن خاک یک کشور خود در اینده مشکلاتی را به وجود خواهد اورد و از نظر کار در دفتر چون حوزه دفتری می باشد منعی وجود ندارد اما وکالت خیر.

 16. سلام.بنده طی مشکلاتی از همسرم درحال جدا شدن هستیم و چند وقت پیش برای گرفتن وام که بعدا لغو شد از زنم و پدرزنم سفته گرفتم که سفته ها فقط کد ملی و امضا و اثر انگشت دارد میخواستم ببینم اگر مهریه را به اجرا بگذارند من میتوانم روی سفته ها اقدام کنم؟

  1. سلام بله میتونید اجرا بزارید البته که ممکنه طرف مقابل شما هم مدارکی مبنی بر امانی بودن سفته ها نزد شما ارایه کنه.

 17. با سلام
  من یک اپارتمان خریدم پبش فروش که مقدار 100 میلیون کم اوردم که بنگاه املاک بهم کمک کرد و من یه چک دادم و قرار شد خونه رو بفروشم و پول ایشان را بدم الان کلید دست بنگاه هست و به من نمیده میگه پول رو بده بعد من چطور میتونم مشتری ببرم بنگاه اجازه نمیده
  لطف کنید راهنمایی بفرمایید

  1. سلام.
   یه اظهار نامه به متصدی بنگاه ارسال بفرمایید مبنی بر تحویل کلید و اگر توجهی نکردند الزام ایشان را از دادگاه درخواست کنید

 18. سلام. سال 84 یه کیوسک اهنی با وزن 1130 کیلو داشتم چند وقت خالی مونده بود شهرداری جمعش کرد گفتن که شهر رو کثیف کرده ولی چند وقت بود که ازش استفاده نکرده بودیم رفتم شهرداری گفتن اگه میخوای یکی دیگه بخر برو بزار سر جاش دادگاه رفتم شکایت کردم دادگاه رای رو بهم داد ولی شهرداری کیوسک رو بهم نداد حالا باید چکار کنم..

  1. سلام
   اگر دادگاه رای بر تحویل کیوسک توسط شهرداری داده ، درخواست اجراییه به دادگاه بدید تا شهرداری ملزم به تحویل بشه.

 19. سلام، اگر کسی به مهریه خانمش ملکی بزند ولی در سند شرط عقد عمرا بکنه(تا من درقید حیات هستم حق استفاده بامن است بعداز فوت من به اون تعلق میگیرد) اگر خانم بابت مهریه شکایت کند ملک به او میرسد؟

  1. سلام
   مهریه مشروط آنهم بصورت شرط کلی با توجه به عدم قابلیت تعیین زمان فوت ، باطل است و مهر صحیح و قابل مطالبه از سمت خانم میباشد.

 20. سلام،یکی از فامیل های ما ازدواج کرده شوهرش برای مهریه ش یک باغ زده تو سند نوشته برای مهریه به این خانم فروخته شد ولی قیمت ننوشته و شرط عقد عمرا گذاشته گفته تاوقتی در حیاط هستم حق استفاده برای منه بعد از فوت من بطور قطعی ب خانم میرسه. الان خانم بخاد طلاق بگیره این ملک بابت مهریه بهش میرسه یا نه؟

  1. شرط کلی در مهر نداریم و شرط باطل است و خانم میتواند مهریه مندرج در سند نکاحیه را مطالبه کند

 21. سلام.
  بعد از فوت پدر فرزندان صغیرم(شوهرم) ولایت بچه ها به پدر شوهرم رسیده. آیا ایشان میتواند ولایت یا قیمومیت فرزندان صغیر را به من بسپارد؟ تا برای انجام کارهای که پیش میآید مزاحم ایشان نشوم.

  1. سلام
   پدر و جد پدری ولی قهری میباشند و تنها میتواند بدلیل ناتوانی در انجام امور فرزندان صغیر به شما وکالت دهد.

 22. سلام و عرض ادب
  ما سه دونگ از زمینی رو خریدیم که فروشنده در عین اینکه خودش از وراث بود و برای 3 دونگ از این زمین که مشاع هم هست وکالت بلاعزل از نیمی از وراث دیگه داشت قولنامه نوشته شد و مبلغ 10 میلیون تومان پرداخت شد مبلغ کل توافق شده 170 میلیون بود و قرار شد باقی پول زمان تنظیم سند پرداخت شود
  حالا بیشتر از 12 سال از زمان تنظیم قرارداد گذشته و معامله بلاتکلیف مانده نه فسخی از طرف آن ها صورت گرفته و نه ما باقی پول را پرداخت کردیم
  حالا که قصد داریم باقی پول و حتی 10 برابر مبلغ توافق شده را بدهیم یکی از وراثی که وکالت بلاعزل به فروشنده داده بود فوت کرده

  در این فرض آیا ما می تونیم با توجه به قولنامه و بیعانه ای که دادیم اعزام به سند کنیم و باقیمانده مبلغ را توسط دادگاه به آن ها بدهیم
  یا اینکه این معامله به دلیل تاخیر در پرداخت ثمن کلی به خودی خود باطل شده است و اگر فروشنده استنکاف از زدن سند کنه دادگاه حق رو به خریدار میده یا فروشنده؟؟؟؟؟؟
  در ضمن این زمین الان قیمت فضایی پیدا کرده

  عذر خواهی میکنم از طولانی شدن سوال
  ممنون میشم اگر پاسخ بدید

  1. سلام
   قولنامه تنظیمی معتبر است و میتونید الزام به تنظیم سند رو درخواست بدید

 23. سلام
  پدربزرگم در زمان حیات املاکشون رو بنام چندفرزند از جمله پدر من زدن
  الان هم پدرم و پدربزرگم فوت شدن و ما هیچگونه مدرکی از چیزهایی که پدرم امضا کرده نداریم.
  از طریق قانونی چگونه میتونم کپی از اون مدارک بگیرم؟
  هنوز انحصار وراثت پدرم رو معلوم نکردیم

  1. سلام
   اگر سند تنظیم شده باشه قابل استعلام از اداره ثبت است و اگر برگه عادی باشد نیاز به شهودی دارید که این انتقال رو تایید کنه .

 24. سلام
  من ی زمین دارم ک میخوام در اختیار ی فردی از اشنایان قرار بدم .ولی میخوام جوری باشه که اگه من از دنیا رفتم هم در اختیار اون اشناهم باشه و ورثه من نتونن کاری بکنن تا اون شخص هم از دنیا بره
  اون وقت به وراثم برسه باید چه کاری بکنم؟

  1. سلام
   دوست عزیز شما میتوانید قرارداد حق انتفاع بصورت عمری و به مدت عمر همان فرد تنظیم کنید که فرد مورد نظر تا زمان حیات اختیار استفاده از زمین را دارد و در قبال آن اگر تمایل دارید مبلغی دریافت کنید آنرا نیز ذکر بفرمایید و نهایتا میتوانید یک حق رجوع برای خود بزارید که اگر منصرف شدید بتونید زمین را مسترد نمایید.

 25. سلام بنده از کارفرمام در اداره کار شکایت کردم و ۵۰ تومن ازش میخاسم برا همین حکم جلبشو گرفتم
  الان وکیل کارفرمام اومده میگه یه چک ۱ ماهه بهت میدم ولی روزی ک بهت بدم چکو باید بیای رضایت نامه محضری بنویسی
  اون چکم ماله یه شرکته توی تهران. من خودم اصفهان ساکن هستم.
  میخاسم ببینم من اگه چکو بگیرم و رضایت نامه رو بنویسم و چک بعد ۱ ماه وصول ننشه باید بیوفتم دنبال چک برگشتیه اون شرکت و یقه اون شرکتو بگیرم؟
  دیگه کاری با کارفرمام نداره چون بهش رضایت نامه دادم؟

  1. با سلام با توجه به اعلام وکیل کارفرما جهت ایجاد توافق یا رضایت در دفتر اسناد رسمی برای ایجاد صلح بوده که اگر ارکان اعلام و پرداخت به درستی ایجاد نگردد قطعا نگران کننده خواهد بود چرا که چک صرفا سند پرداخت می باشد که با توجه به سخت بودن وصول چک شخص ثالث و هم عدم پرداخت یا تعهد رسمی کارفرما صرفا جهت خروج از بحران کارفرما این پیشنهاد داده شده که نتیجه میگیریم بهتر آن است طبق،روال قانون پیگیر حقوق خود باشید .

 26. ممنون میشم راهنمایی کنید
  سلام درباره املاک شما هم وکیل دارید؟

  1. سلام بله وکیل ملکی داریم

 27. سلام
  من ابتدای سال 2پلاک زمین با کاربری مسکونی از فردی خریدم مجموعا به قیمت 361 میلیون و 420 مترمربع که فروشنده موظف شده زمین را آماده ساخت تحویل دهد
  این زمین از زمین های کشاورزی بوده که تغییر کاربری قانونی داده شده بوده و طبق قرارداد موعد تحویل اردیبهشت ماه تعیین شده
  الان مشکلی که پیش آمده این است که این زمین که در روستا هم واقع است وارد پروسه بازنگری در بنیاد مسکن شده است و تا به حال پروسه اداری و همچنین کم و زیاد متراژ و تغیر در نقشه حل نشده است و فروشنده هم قادر به تحویل زمین نشده است با اینکه کل پول را تحویل گرفته است همچنین چون تاریخ قرارداد ما زودتر از تغییرات در نقشه است فروشنده با اینکه دیگر مالک حساب نمیشده بدون رضایت من اقدام به تغییر در نقشه ها و متراژ زمین ها نموده است البته از بقیه خریدارها امضا گرفته است
  الان میخواهم ببینم با توجه به اینکه در قرارداد خسارت تاخیر تعیین نکرده ایم چطور میتونم ادعای خسارت بکنم و زمین را تحویل بگیرم

  1. سلام شما فقط میتونید درخواست الزام فروشنده به تحویل رو مطالبه کنید

 28. سلام
  آیا زوجه میتواند در عقدنامه خود تعهد بدهد که مهریه را به اجرا نمیگذارد مگر آنکه زوج بدون رضایت او اقدام به طلاق کند. چنین شرطی با رضایت زوجه جنبه قانونی کامل دارد یا احتمال لغو آن به وسیله قاضی وجود دارد؟

  1. با سلام چنین شرطی یکی از بند های عقد نامه می باشد( البته ضمنی ) ولی زن پیش از انعقاد و یا اسقاط ان رو صریح نمی تواند اعلام کند ولی شرط محدود کننده به زمان و موضوع خاص قانونی می باشد

 29. سلام شب بخير چند روز پيش پسرم از اپارتمان اومده بيرون براي بازي در مجتمع محل زندگيمان كه يكي از بچه هاي مجتمع با چند نفر ديگر تقريبا 10 نفر ، بچه ام را با چوب و سرب زير پرده ضرب وجر نموده و دستش را شكسته اند من هم شكايت كردم و در كلانتري صورتجلسه تهيه و دفتر قضايي شكايت تنظيم كردم و از اونجا به پزشك قانوني مراجعه و نامه به متخصص دادند و جوابش را نيز گرفيتم و برايمان وقت تعيين كردند در آن روز بايد چكار كنيم لطفا راهنمايي كنيد . سپاس گذارم.

  1. سلام دوست عزیز پس از گرفتن نامه پزشک قانونی اگر شما را درکلانتری دعوت نمایند یک صورتجلسه از شرح درگیری در کلانتری مینویسید و پس از تکمیل تحقیقات در کلانتری پرونده به دادسرا و نهایتا دادگاه برای تعیین دیه و احتمالا مجازات حبس ارسال میشود

 30. باسلام.زمینی هست که نصفش درحوزه یک شهرستان و نصف دیگه در حوزه شهرستان دیگری.برای اخذسند به کدوم حوزه مراجعه بکنیم.ممنون

  1. سلام بابت هر بخش به همان اداره ثبت محل وقوع ملک به صورت مجزا مراجعه فرمایید

 31. سلام وقت بخیر
  بنده یه سوال حقوقی داشتم ، خیلی ممنون میشم که راهنماییم کنید 🙏
  ما یه ملکی داریم که مال *مادربزرگم* بوده و مادربزرگم *زودتر* از پدربزرگم فوت کرده و پدربزرگم هم بعد فوت ایشون دوباره ازدواج کردن و ۳ تا فرزند (پسر) از همسر دومشون و ۷ تا فرزند هم از مادربزرگم دارن ( ۲ پسر و ۵ دختر) ( پدربزرگم ۲۰ سال پیش فوت کردن)

  همه ی ۱۰ وارث با سازنده ای قراردادی امضا کردن و همان ابتدا مقدار سهم هر نفر مشخص شد و همگی توافق و امضا کردن.

  در حال حاظر آپارتمان آماده شده و وراث تقسیم نامه ای برای این ملک تنظیم کردن که توسط ۹ نفر از آنها امضا شده ولی * یکی* از فرزندان ناتنی (از همسر دوم که هر سه آنها باهم به اندازه ی یک سهم دختر سهم میبرن که یعنی از ۹۶۰ متر تنها هر نفر ۳۲ متر) تقاضای سهم بیشتر داره و به هیچ وجه امضا نمیکنه. ولی واحد مشترکشون که ۹۶ متر هست رو اجاره دادن.
  (درضمن این ملک قولنامه میباشد)

  میخواستم بدونم که آیا امکانش هست که دیگر وراث سهم خودشون رو که تو تقسیم نامه مشخص شده بفروشن ؟ آیا اینکار فروش مال غیر میشه و ممکنه باعث دردسر بشه؟

  1. سلام.تقسیم نامه بدون امضای حتی یک نفر اعتبار نداره. اگر رضایت ندارند از طریق دادگاه اقدام فرمایید برای دستور فروش ملک

 32. با سلام
  من با همسرم توافق کردیم بچمون که دختره و هنوز دوسالش نشده از شنبه تا چهارشنبه پیش ایشون باشه و چهارشنبه تا شنبه پیش من الان از دوشنبه گذشته بچه رو برده و میگه چهار شنبه هم نمیارمش هر کاری میخای بکن چکار میتونم بکنم

  1. سلام
   اگر این توافق در دفترخانه یا دادگاه انجام شده و در ازای آن به هم مبلغی پرداخت شده هیچکدامتان حق رجوع ندارید
   اگر در برگه عادی تنظیم شده اعتباری نداره و میتوان خلاف آن عمل کرد
   نهایتا حضانت فرزند تا سن ۷ سال با مادر
   از ۷ سال تا سن بلوغ با پدر
   بعد از سن بلوغ بچه خودش تصمیم میگیره با چه کسی زندگی کنه
   حضانت با هرکس باشه طرف دیگر حق درخواست ملاقات فرزندش را دارد و از طریق دستور موقت باید درخواست کنه

 33. سلام اجرت المسل چیه؟ من ۲ سال زندگی مشترک داشتم میتونم از همسرم اجرت المث بگیرم. ممنونم

  1. با سلام خدمت مخاطب گرامی: در پاسخ به سوال اجرت المثل بابت دوره زندگی مشترک زوجه حق به دریافت این مبلغ به عنوان اجرت المثل می باشد و شما می توانید دادخواست مطالبه اجرت المثل ایام دوره زندگی مطالبه نمایید

 34. مطلب مفید و کاربردی بود. ممنون

 35. با سلام و احترام ، عرض سوال از خانم عباسی داشتم ، من وکیلم رو عزل کردم و دو تومن از قبل بهشون داده بودم، در صورتی که وکیلم در قرارداد ۵۰۰ تومان ثبت کردن ،ایا از لحاظ قانونی باید باقی پول رو به من برگردونن؟

  1. سلام خیر چون بابت استفاده از تخصص در ثبت دادخواست ، وکیل مستحق اجرت عمل خود خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.