95
مشاوره طلاق آنلاین

مشاوره طلاق رایگان | تلفنی+آنلاین (سوالات مشاوره طلاق)

در سال های اخیر با افزایش مشکلات مردم شاهد افزایش آمار طلاق های رسمی و غیر رسمی هستیم که هر دوی آن ها برای جامعه مضر بوده و زوجین را قبل و بعد از طلاق آزار می دهد. در این میان عدم آشنایی با مهارت های ارتباطی و نحوه صحیح برخورد با همسر نقش زیادی را در افزایش آمار طلاق ایفا می کند. بنابراین نیاز به یک مشاوره طلاق رایگان برای تمام خانواده ها احساس می شود تا این مهارت ها را به آنها آموزش دهد. با ما همراه باشید تا با این مقاله شما را راهنمایی کنیم. در صورتی که نیاز به وکیل تلفنی دارید از طریق شماره های درج شده در انتهای صفحه با ما تماس بگیرید تا تمامی مراحل را برایتان بازگو کنیم.

مشاوره طلاق تلفنی رایگان

همانطور که گفته شد تمام خانواده ها به مشاوره خانواده نیاز دارند تا با یکدیگر ارتباط بهتری داشته و صمیمیتی را که در اول زندگی تجربه کرده اند برای همیشه حفظ کنند. اگر ارتباط آنها رو به جدایی و عدم سازگاری است، این مشکلات و دعواها با مشاوره طلاق تلفنی به خوبی مرتفع گردد.

حال سوال اینجاست که یک مشاور خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

ما جواب را در سه مورد بسیار مهم خلاصه کرده ایم :

1- دلسوز باشد : اولین چیزی که یک مشاور خوب باید داشته باشد مهربانی و دلسوزی او برای حفظ خانواده ها و جریان عشق و محبت بین زن و شوهر می باشد. اگر شخصی دلسوز نباشد، طلاق زوجین برای او مهم نبوده و به سرعت توصیه طلاق را خواهد داد تا خودش را راحت کرده و درگیر مسائل دیگران نشود.

2- مشاور خوب باید به علم روز روانشناسی مسلط بوده و از لحاظ علمی قوی باشد.

3- قدرت بیان و انتقال مطالب خوبی داشته باشد : گاهی یک مشاور از لحاظ علمی قوی است اما نحوه بیان او خوب نیست و قدرت انتقال مطالب را ندارد که این یک ضعف بزرگ برای او محسوب می شود.

مرکز مشاوره طلاق تلفنی «پیام مشاور» این اطمینان را به شما می دهد، که با انتخاب بهترین مشاوران آماده خدمت رسانی به خانواده های عزیز در سراسر کشور می باشد.

طلاق3 - مشاوره طلاق رایگان | تلفنی+آنلاین (سوالات مشاوره طلاق)

مشاور طلاق چگونه می تواند جلوی جدایی را بگیرد؟

طلاق زن و شوهر در ایران میتواند خسارت های مادی و معنوی بسیاری را برای هر دو طرف در بر داشته باشد و همچنین در صورت داشتن فرزند، شامل عوارض روحی و مالی برای فرزند هم خواهد بود.

بنابراین یک مشاور خوب باید تمام تلاش خود را در مشاوره طلاق آنلاین داشته باشد تا بتواند جلوی طلاق را بگیرد. در این رابطه مشاور طلاق بعد از گوش دادن به اختلافات زوجین و مواردی که باعث دلخوری و ناراحتی هر کدام از دیگری شده، راهکارهای خوبی را برای بهبود رابطه ارائه خواهد داد.

برخی از ریشه های طلاق عبارت اند از :

1- نداشتن شناخت کافی و موثر و اختلاف طبقاتی

2- ازدواج به امید تغییر طرف مقابل

3- عدم وجود تفاهم بین زوجین

4- دخالت خانواده ها در زندگی مشترک

و همچنین عوامل دیگری مانند: اعتیاد همسر، مشکلات اقتصادی، خیانت همسر، تفاوت سنی زیاد، ندادن نفقه، بی توجهی و نداشتن اوقات فراغت با همسر، رابطه جنسی و عاطفی نامناسب، بدبینی، بداخلاقی و …

در این رابطه مرکز مشاوره «پیام مشاور» با روش های نوین علم روانشناسی در زمینه ریشه یابی مشکلات و اعتماد سازی بین زوجین توانسته است. در بالای 90 درصد موارد زن و شوهر را به زندگی عاشقانه دوباره امیدوار کرده و آنها را به کانون گرم خانواده بازگرداند.

Dialing telephone keypad conce 86579804 1 - مشاوره طلاق رایگان | تلفنی+آنلاین (سوالات مشاوره طلاق)

مشاوره طلاق تلفنی بهتر است یا حضوری؟

واقعیت این است که هر کدام از این دو نوع مشاوره مزایای خاص خودش را دارد. برای مثال: در مشاوره حضوری امکان حضور زن و شوهر بصورت همزمان وجود دارد، اما در مشاوره تلفنی مزایای بیشتری هست که باعث رشد و توسعه آن در سال های اخیر شده است.

برخی از مزایای مشاوره طلاق تلفنی عبارتند از :

1- مشاوره فوری و بدون اتلاف وقت

در بسیاری از موارد که بین خانواده ها اختلاف وجود دارد، نیاز به مشاوره سریع و فوری بوده و در صورت اتلاف وقت کار از کار خواهد گذشت و این یکی از مزایای مشاوره آنلاین است، که به سرعت و با یک تماس تلفنی در آن واحد انجام می شود.

در این زمینه مرکز مشاوره تلفنی «پیام مشاور» بصورت مشاوره 24 ساعته تلفنی برای مشاوره تلفنی آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد.

2- هزینه کمتر و بازدهی بیشتر

در مشاوره حضوری تعداد جلسات و ساعت آن بسیار بالا بوده، و در مقابل راهکارهای کمتری ارائه می شود، در صورتی که در مشاوره طلاق تلفنی هزینه بسیار کمتر بوده و راهکارهای متنوعی ارائه می شود.

3- محرمانه بودن اطلاعات شما

بسیاری از اوقات در مشاوره خانواده افراد تمایلی به شناخته شدن ندارند تا بتوانند مشکلات خود را راحت تر بیان کنند. و این امکان در مشاوره خانواده آنلاین وجود دارد تا بدون شناخته شدن و با نام مستعار مشاوره بگیرند.

4- امکان دسترسی به بهترین مشاوران در دور دست ترین مناطق کشور

بسیاری از افراد در مناطقی زندگی می کنند که امکان دسترسی به مشاور را نداشته و یا مشاور خوبی را نمیتوانند پیدا کنند. که در این موارد نیز مشاوره طلاق آنلاین در کنار شما بوده و به کمک شما خواهد آمد.

مشاوره طلاق تلفنی با پیام مشاوره

برای مشاوره طلاق رایگان می توانید سوال خود را بطور کامل و واضح در بخش دیدگاه ها مطرح کنید، تا در کمتر از 24 ساعت پاسخ شما بصورت رایگان داده شود و یا با تلفن ثابت نسبت به شماره گیری 9099072945 و در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت با شماره ۰۹۹۸۱۱۶۵۸۵۸ تماس برقرار نمایید.

چگونه میتوانیم مشاوره طلاق تلفنی بگیریم؟

برای ارتباط با مشاوران حرفه ای مرکز «پیام مشاور» دو راه اصلی وجود دارد.

راه دوم این است که از تلفن ثابت با شماره 2945 907 909 بدون گرفتن کدو صفر تماس بگیرید. همکاران من از 8 صبح تا 12 شب همه روزه حتی ایام تعطیل آماده پاسخگویی فوری به شما عزیزان می باشند.

این روش برای افرادی که دسترسی به تلفن ثابت ندارند میتوانند با شماره موبایل 09981165858 تماس گرفته اپراتور مرکز هزینه مشاوره با موبایل و شماره کارت مرکز را برای شما ارسال میکند.

پس از واریز حق مشاوره حداکثر 20 دقیقه بعد با توجه به موضوع، شماره موبایل وکیل برای شما پیامک خواهد شد و میتوانید تماس بگیرید.

آرزوی ما عشق و صمیمیت همیشگی بین اعضای خانواده هاست.

حقوقی تلفنی 1 - مشاوره طلاق رایگان | تلفنی+آنلاین (سوالات مشاوره طلاق)

95 دیدگاه

95 دیدگاه در “مشاوره طلاق رایگان | تلفنی+آنلاین (سوالات مشاوره طلاق)
 1. سلام من میخام از همسرم طلاق بگیرم ولی نمیدونم چیکار کنم و چطوری در ضمن ی دختر ۳ ساله دارم و همسرم راضی ب طلاق نیست و خونه ای ک زندگی میکنیم پدرم برام خریده ب نام منه ایا میتونم اینو دلیل کنم واس طلاق؟در ضمن چندسال اول رابطه جنسی نداشت همش با اصرار من بود ولی ی سالیه دیگ حالم ازش بهم میخوره نمیتونم تحمل کنم ب من دست بزنه ایا اینا دلیل میشه ک بتونم طلاق بگیرم من نه بچه رو میخام ن مهریه همشم دعوا داریم نمیتونیم باهم کنار بیایم

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به اینکه حق طلاق با مرد میباشد شما باید دلایل قانع کننده ای برای صدور رای طلاق داشته باشید مثل اعتیاد ، عدم پرداخت نفقه و …. در غیر اینصورت با اجرا گذاشتن حقوق مالی خویش مثل مهریه و نفقه ‌و اجرت المثل خونه ای که برای شماست ، ایشون رو راضی کنید به طلاق.

 2. سلام من میخوام از خانومم جدا بشم ، و میخوام مهریه بدم ، میخوام بدونم دادگاه طبق حقوقم مهریه رو تعین میکنه ممنون

  1. سلام
   بله طبق اموال و دارایی شما و حقوق شما انجام میشه.

 3. سلام ، خسته نباشید، ببخشید من میخوام از خانومم جدا بشم ، میخوام مهریشو بدم ، فقط میخواستم بدونم دادگاه مهریه رو نسبت به حقوقم محاسبه میکنه ممنون

 4. سلام
  من و شوهرم در حال جدا شدن هستیم همه کاراش کردیم امروز جواب پزشک قانونی اومد خواستم بپرسم چند روز طول میکشه که به ما بگن بریم برای برگه طلاق؟

  1. سلام
   بین یک تا 3 ماه کاری

 5. سلام.من قبل ازدواج که باهمسرم دوست بودم بعد باپسری حرف میزدم فقط دوست معمولی بودیم هیچی بینمون نبودبعدهمسرم فهمیدمنوبردمعاینه دختربودم ولی نامه نگرفتم ازدکتر بعدقبول کردباخیانتم واومدجلوخواستگاری حالاتوعقددختریموازم گرفته وبهونه خیانتی که کردم تودوستی روآورده وسط بااینکه من بعداون اشتباه دیگ باهیچکس درارتباط نبودم الانم میگه بایدطلاق بگیری بهونه اورده بنظرتون میتونم مهریه وحق وحقوقموبگیرم؟

  1. با سلام و احترام
   دوست عزیز اولا که این موضوع که شما باکره بودید یا نه قابل اثبات نیست. مهریه حق شما است و تحت هر شزایطی قابل مطالبه است. در خصوص طلاق نیز این حق برای مرد است و ایشان در مورد طلاق تصمیم میگیرد.

  2. سلام خسته نباشید .من قبل ازدواجم به پسری علاقه داشتم و حتی بارها ب خواستگاری اومد اما با مخالفت شدید خانواده ام روبرو شد و خانواده ام با دیدن رابطه من .با زور مرا ب عقد پسر عموی دراوردن .۳ سال هست ازدواج کردم و از همون اول از همسرم متنفر بودم و هیچ رابطه ای نداریم بجز اوایل ک ب زور انجام میشد .الان همسرم با کس دیگه رابطه دارد و هیچ رابطه عاطفی باهم نداریم .خانواده ام ب هیچ عنوان نمی گذارند طلاق بگیرم .و من میخام با کسی باشم ک دوستش دارم .ایا راه حلی دارید .؟؟دوست ندارم اگر قرار باش با کس دیگه باشم از نظر شرعی مشکلی داشته باش.لطفا کمکم کنید ممنون

   1. سلام دوست عزیز
    اگر همسر شما فرد دیگری رو به عقد خویش در بیاورد شما حق طلاق خواهید داشت و میتوانید با بخشش مهریه و نفقه دادخواست طلاق به استناد عسر و حرج مطرح نمایید در غیر اینصورت باید با همسر خویش توافق کنید برای طلاق.

 6. سلام ببخشید من سه ساله ک نامزدی هستم و نامزدم دختریم رو ازم گرفته و باکره نیستم و الان یک ساله ک سر کار اصلا ب هیچ عنوان نمیره و هیچ علاقه ای برای عروسی نداره هیچ پشت وانه ای هم نداره من تصمیم گرفتم ک ازش جدا بشم میخواستم بدونم موقع طلاق ایا چون نامزدی بودیم رفتن به معاینه برای مشخص کردن بکارت الزامی هست یا نه؟یا اگر نخای بری باید چه کار کنی تکلیف شناسنامت چی میشه ؟لطفا بهم جواب بدین

  1. سلام دوست عزیز
   اگر عقد کردید و بکارت شما زایل شده مهریه کامل به شما تعلق میگیرد اگر شما و همسرتون در مورد بکارت اختلافی نداشته باشید شمارو به پزشک قانونی نمیفرستند و شما باکره محسوب میشوید و میتوانید شناسنامه را تعویض نمایید که البته در ازدواج بعدی احتمالا همسر شما متوجه بشه و به عنوان فریب در ازواج از شما شکایت کند. اگر دوشیزه نبودن شما محرز شود شما در زمان ازدواج دوم میتوانید نام همسر اول را از شناسنامه خود حذف نمایید.

 7. سلام من ۱۸ سالمه ۱ ساله ازدواج کردم همسرم معتاده و دست بزن داره همش تهدیدم میکنه میگه توافقی تمومش کن که مهریه ندم بهت در این صورت طلاقت میدم خانوادش بهم فهش رکیک میدن خودش عذابم میده همش بهم فهش میده به خانوادم همش تهدیدم میکنه که سر خانوادت یه بلایی میارم وقتی منو میزنه با پوزخند میگه ناز شصتم یه جور زدم که بری دادگاه هم شکایت کنی هیچی دستت نمیدن من باید چکار کنم؟لطفااا خواهش میکنم کمکم کنید من هیچکسو ندارم ازش کمک بگیرم

  1. با سلام و احترام
   دوست عزیز می توانید در حین کتکاری با پلیس تماس بگیرید و صورت جلسه کنید. به پزشکی قانونی هم مراجعه کنید و با داشتن شاهد می توانید مجازات حبس را برای ایشان با این عنوان که ضربات را به نحوی وارد می کند که آثاری به جا نماند، ثابت کنید.

 8. سلام؛خانمی هستم ک ده سال پیش ازهمسرم طلاق رجعی گرفتم ولی همسرم بدورازچشم خانواده هلمجددرجوع کردومن هم بخاطرفرزندم اینهمه سال سکوت کردم تااینکه متوجه شدم بصورت غیابی مراحل طلاق جلورفته ومیگه منوطلاق داده ۴سال پیش متوجه شدم ودرصورتی ب من گفت ک پنهانی ازدواج مجددداشتن الان ک من میخام درخواست طلاق بدهم میگه طلاق دادم واون زمان غیابی ولی نمیدونم چطورک هیچی ب من تعلق نمیگیره حتی مهریه وحالا ک میخام درخواست طلاق بدم زیربارنمیره وقبول نمیکنه ک رجوع کرده ومیگه طلاق دادم وبکل من وفرزندم رواززندگیش پاک کرده وزندگی مجددداره چطورمیتونم درخواست طلاق بدم وثابت کنم ک همسرم کارش غیرقانونی بوده ومن خبرنداشتم ورجوع کرده تاموقع ازدواج دوم وبعد ازدواج سومش.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام دوست عزیز
   حق طلاق با مرد است و هرزمان بخواهد میتوان همسر خویش را طلاق دهد اما حقوق مالی شما مثل مهریه، باقی مانده و شما میتوانید مطالبه نمایید مگر اینکه خودتان بخشیده باشید همچنین شما میتوانید با داشتن شهود ثابت نمایید که ایشان به شما رجوع کرده و رای طلاق باطل شده است.

 9. سلام خانمی هستم ۲۴ساله۹ ماه ازواج کردم تازه متوجه شدم همسرم معتاد هست آزمایش گرفتم مثبت بود میخواهم طلاق بگیرم اما شوهرم طلاق نمیدهد لطفا رهنمایی کنیین خیلی ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   حق طلاق با مرد میباشد و برای به نتیجه رسیدن دادخواست طلاق توسط خانم ، باید دلایل قابل اثباتی وجود داشته باشد بهمراه بخشش مهریه از طرف خانم.

 10. سلام من سه سال نامزد کردم و تو عقد هستیم و نفقه و نمیخاد برام مراسم ازدواج بگیرع میخاستم بدونم اگه ازش شکایت کنم میتونم مهریه مو ازش بگیرم

  1. سلام اجرا گذاشتن مهریه نیاز یه هیچ دلیلی ندارد و چون شوهر بدهکار مهریه محسوب می شود شما در هر زمان می توانید مهریه را مطالبه کنید.

 11. من ۱۰سال ازدواج کردم الان ۵سال جدااز همسرم زندگی میکنم هیچ دلیلی برای طلاق ندارم اما ی وکیل گفت من هم طلاقتو میگیرم هم مهریتو کامل
  خواستم بدونم همچین چیزی امکان داره؟

  1. سلام، باید علت جدا زندگی کردن شما بررسی شود اگر هیچ دلیلی نباشد شما برای گرفتن رای طلاق نیاز به بخشش مهریه و رضایت شوهر به طلاق دارید.

  2. سلام،متاسفانه دو ازدواج ناموفق داشته ام
   بعداز ثبت عقد در ازدواج دوم شناسنامه خودم رو عوض کردم میخواستم بدونم بعد از ثبت طلاق دوم در صورت باکره بودن خانم که منجر ب جدایی شده ، میشه شناینامه رو عوض کنم یا نه؟

   1. سلام
    با توجه به دوشیزه بودن خانم شما میتوانید با صدور رای دادگاه مبنی بر طلاق برای تعویض شناسنامه اقدام نمایید البته سوابق ازدواج شما در اداره ثبت احوال باقی می ماند.

  3. سلام.من يكساله ازدواج كردم.جديدا همسرم ميگه تو كار نميكني ورفته دادگاه و دادگاه هم فرستاده مشاوره.مشاوره چيكار ميكنه؟ممنون ميشم راهنمايي كنيد

   1. با سلام و احترام
    مشاور صرفا در جهت سازش شما تلاش می کند. و در صورت اثبات حکم طلاق را می دهند.

 12. با سلام
  من با همسرم اختلاف دارم.رفته مهریش را گذاشته اجرا.من هیچ چیز به نامم نیست.میدونم که در دادگاه هر چقدر مهریه ببرند باید بعدش تقاضای اعسار کنم.حال سوالم اینه چون خودمم هم مایل به ادامه زندگی نیستم اگر بعد از اعسار دادگاه مثلا سالی یه سکه برای من برید،اگر بعدش من برم و دادخواست طلاق بدم ایا امکانش هست چون تقاضای طلاق از طرف من که مرد هستم بوده میزانه مهریه را بالا ببره یا همونی که قبلا مشخص شده دیگه تغییری نمیکنه؟

  1. سلام، خیر میزان مهریه با توجه به توانایی مالی شما تعیین می شود و ارتباطی به دادخواست طلاق ندارد.

 13. سلام منو همسرم ۸ ساله ازدواج کردیم بچه نداریم مشکلات مختلفی داریم از هر لحاظ اما الان بیشتر بخاطر بددهنی و کتک و آزارروحی و روانی ک بهم میده ب طلاق فکر میکنم دیگ نمیتونم بی احترامی هاشو کتک و تهدیداش ب زدنم و تحمل کنم من مهریمو میخام از طرفی حوصله دوندگی ندارم اگ همسرم قبول نکنه مهریه بده چیکار کنم؟

  1. سلام، در خصوص ضرب و جرح و توهین با داشتن مدارک، تماس با پلیس 110 و گواهی پزشکی قانونی می توانید طرح شکایت کیفری در مراجع قضایی نمایید. در صوص مهریه نیز با اجرا گذاشتن آن در دفاتر ازدواج، اموال شوهر را توقیف کرده و در صورت نبود اموال، تا یک چهارم از حقوق شوهر برای پرداخت اقساط ماهیانه توقیف خواهد شد و به شما پرداخت می گردد اما در خصوص طلاق حقی است که برای شوهر است و ایشان باید رضایت بدهد.

 14. سلام وقتتون بخیر من از سال ۹۷ مهریم و گذاشتم اجرا و حتی جدا دارم زندگی میکنم از ایشون
  تمام قفلهای خونه رو عوض کردن و تو خونه دوربین گذاشتن و منو بچه هامو راه ندادن . تا الان تونستم نصف مهریه رو بگیرم بعد وکیلم با همسرم صحبت کردن که من برای بقیه مهریه میخوام جلبتو بگیرم ایشون گفتن که نه بیاین توافق کنیم و تموم بشه که از نصف مهریه که مونده من یک سوم بگیرم و تموم بشه .
  حالا که موعد دادگاه رسیده ایشون دبه کرده و میگه یا هر چی دادم بهم پس بده یا بقیه مهریه رو نمیدم
  بیاد مفتی طلاق بگیره ما میتونیم برای الباقی مهریه جلب ایشون و بگیریم ؟ البته ایشون هم ام اس دارن هم معتادن از این دو راه که من دارم میتونم اقدام به طلاق یک طرفه انجام بدم چون تو این آبان ما دادگاه داشتیم که توافق کنیم و تموم بشه؟

  1. سلام، دوست عزیز اگر در برگه عادی توافق بخشش مهریه نموده اید می توانید مهریه را اجرا و در صورت عدم پرداخت اقساط جلب شوهر را بگیرید. در خصوص طلاق، با توجه به اینکه این حق برای زوج میباشد ایشان باید رضایت در طلاق بدهد.

 15. سلام.من ۱ ماهه که نامزد کردم،
  قبل عقدم با فردی به مدت ۲ سال در ارتباط بودم
  که هر دو بهم علاقه داشتیم و خانوادم میشناختنش و خیلی هم قبولش داشتن و ایشون به دلیل نداشتن شرایط اقتصادی مناسب خواستگاری نیومدن و من تمام مدت براش صبر کردم
  و در آخر ازش نا امید شدم و ارتباطم باهاش کمتر شد
  و به حرف خانوادم با آقایی نامزد کردم چون گفتند شرایطش خوبه در کل آدم خوبیه
  اما الان کسی که باهاش قبل عقدم دوست بودم متوجه شد عقد کردم و ازم میخواد جدا شم و شرایط مالیش بهتر شده و بعدش خواستگاری کنه
  من به فردی که باهاش نامزد کردم اصلا علاقه ندارم و تمام فکر و ذهنم به گذشتس
  این موضوع رو با خانوادم درمیون گزاشتم
  به شدت با تصمیم من به طلاق مخالفت کردند و گفتند هر طور شده باید به این ازدواج ادامه بدی و نمیتونی از تصمیمت برگردی و پدرم منو تهدید کرد که راجب این موضوع یک کلمه هم با نامزدم صحبت نکنم…
  به نظر شما چه راهی برای حل این مسئله وجود داره؟

  1. سلام، با توجه به حس علاقه مندی شما به فرد قبلی و ماندگاری آن در ذهن شما ناخودآگاه شما را با فکر و خیال ایشان حتی با نامزد خود نیز یش بود، دلیل این موضوع حتی دیدار یا تماس تلفنی و تقویت ارتباط با فرد قبلی بوده بدون آنکه شما مسئله را که ایشان شرایط ازدواج با من ندارند را فقط به مصلحت خانواده پیش برده اید در حالی که قبا از ازدواج این باور شما با شخص جدید پیمان زناشویی تنظیم کرده اید به واقعیت نرسیده بلکه همچنان ذهن شما را آزار می دهد در نتیجه شما یشنهاد بنده به عنوان مشاور برای حل این مسئله دادن زمان پذیرش منطقی و البته حتی احساسی برای هر یک از دو نفر می باشد چرا که بدون توجه به این باور قطعا در زندگی با نفر دوم به مشکل جدی برخورده که حتی شاید منجر به یاس و طلاق گردد. س ترجیحا برای حال آن زمان بهترین گزینه برای ایجاد باور و جایگزین کردن هر یک از این دو نفر به طور معقول به شما کمک خواهد کرد.

 16. سلام من۸سال ازدواج کردم ویه پسر۴ساله دارم باشوهرم تفاهم نداریم دست بزن داره دنبال بهانس که دعواراه بندازه نمیذاره ازخونه برم بیرون خیلی بددل.میخوام جداشم امانمیخوام بچموازم بگیره راهی هست که جداشم وبچمم بامن بمونه

  1. سلام، فرزند شما به دلیل اینکه در سن 4 سالگی قرار دارد و حضانت فرزند تا 7 سال با مادر می باشد و بعد از 7 سال بر اساس مصلحت دادگاه خانواده حکم صادر می کند. ( یا اینکه شما با همسر توافق بر بذل مهریه و حضانت فرزند تا 18 سال داشته باشید.

 17. سلام من دوساله که توی عقدم. اصلا علاقه ای ب شوهرم ندارم.دوست ندارم حتی دستمو بگیره. اصلا حسی ندارم بهش. و شوهرمم همش پولایی ک کار میکنه میده ب خانوادش.قراره هنوز خونه درست کنه ولی هنوز هیچکاری نکرده.خانوادشم همش توی زندگیمون دخالت میکنن و ناراحتی پیش میارن وشوهرمم همش ب حرف خانوادشه.
  میخام جداشم. چجوری میتونم طلاقموبگیرم. هیچ راهی نیست؟

  1. سلام فاطمه جان
   با توجه به عدم علقه شما با همسرتان می توانید با اعلام به کراهت از ایشان از دادگاه خانواده دادخواست طلاق با بذل مهریه را درخواست نمایید.

  2. سلام خسته نباشید من هفت سال هستش ازدواج کردم و ی پسر هفت ساله دارم میخوام از همسرم به خاطر اینکه ی رو درمیان سر کار هستش وار لاک اقتصادی هم خودم هم پسرم تو مزیغه هستیم همچنین و به خاطر کتک زدن و بد دهن بودن اذیت می‌کنه میخواستم بدونم که آیا میتونم با این شرایط که همسرم داره و به جای مهریه حضانت پسرمو بگیرم و طلاق ممنون میشم راهنماییم کنید .

   1. تا سلام، حضانت فرزند پسر از 7تا 15 سال با پدر است. یا باید با پدر فرزند، توافق کنید.

 18. سلام من یک سال ونیم که نامزدکردم الان به دلایل مختلف میخوایم طلاق توافقی بگیریم آیابدون کلاس ومشاوره درکل بدون بروبیا اضافه آیاامکان داره لطفاراهنمایی کنیدچون همسرم تهرانه وخودم قوچانم

  1. سلام دوست عزیز
   تنها راه این است که زوج یه وکالت در طلاق در دفترخانه اسناد رسمی به زوجه بدهد و زوجه با گرفتن وکیل حدودا دو ماهه و بدون جلسات مشاوره از دادگاه خانواده گواهی عدم امکان سازش دریافت نمایید.

 19. سلام همسرم زن دوم گرفت و به درخواست زنش اقدام به طلاق بنده کرده من در جلسات دادگاه حضور پیدا نکردم و حدودا ۶ ماه پیش که برای ثبت طلاق به دفتر اسناد رفت من اونجا حاضر نشدم به دلیل اینکه نمیخواستم جدا بشم ولی همسرم گفت غیابا طلاقم داده الانم اسم همسرم توی شناسنامم هست و مهر طلاق نداره میخوام بدونم آیا واقعا همسرم میتونه غیابا بنده رو طلاق بده و راهی هست که بفهمم طلاقم داده یا نه
  از زمانی که درخواست طلاق داده من در شهر دیگه ای هستم

  1. سلام فاطمه
   از آنجایی که حق طلاق با مرد میباشد ایشان براحتی میتواند همسر خویش را طلاق دهد. شما تنها میتوانید حقوق مالی خویش از قبیل مهریه، اجرت المثل، تنصیف اموال را از طریق دادگاه به اجرا بگذارید.

   1. سلام عصر بخیر ،من و شوهرم میخوایم از هم طلاق توافقی بگیریم اما نمیخوایم کسی بفهمه بنابراین نمیتونم شاهد گیر بیارم .میشه کمکم کنید چه طور شاهد گیر بیارم

    1. سلام، شهود شما برای طلاق توافقی حتی افراد بیگانه هم می توانند باشد پس الزامی به حضور بستگان و یا آشایان خاصی که شما شرم حضور آنان را دارید قابلیت اجرا دارد.

 20. با سلام من با خانومم مشکلی ندارم ، اونم میگه با من مشکلی نداره ، ولی میگه هر کاری میکنم دوست ندارم ، بیا از هم جدا بشیم ، این بار سومه که این درخواستو کرده ، منم میخوام قبول کنم ، چون من هیچ کار بدی در حق اون نکردم خودشم قبول داره حرفمو ، حالا میشه بدون طی کردن مراحل اداری و مشاوره طلاق ، در محضر به صورت توافقی جدا شد یا باید حتما طی بشه مراحل در ضمن ما ۱۱ ساله ازدواج کردیم ، و از نظر مالی مشکلی نداریم ، حتی دو ماه پیش یه کارگاه پیراهن دوزی واسه خانم ردیف کردم ، تا حالا کتک نزدم ، هرچی داشتم خرجش کردم ، اما اون اصلا انگار نه انگار ، هیچ میلی به زندگی نداده

  1. سلام حمید
   تنها راه این است که زوج یه وکالت در طلاق در دفترخانه اسناد رسمی به زوجه بدهد و زوجه با گرفتن وکیل حدودا دو ماهه و بدون جلسات مشاوره از دادگاه خانواده گواهی عدم امکان سازش دریافت نمایید.
   برای گرفتن وکیل با ما تماس بگیرید.

 21. سلام من 3 ساله عروسی کردم بچه ای ندارم. شوهرم اول قرص مصرف میکرد ولی بعد شروع کرد ب مصرف موادمخدر از جمله شیشه و… برای ترکش از جمله کمپ.کیلینیک درمانی و حتی جاهایی که فکرشم بکنین بردیمش ولی درست نشد بعضی اوقات بهش جنون دست میده ب خودش اسیب میزنه. رفیق بازه. تمام رفیقاشم مصرف کننده مواد مخدر هستن. ب من هیچ صدمه ای نمیزنه. ولی زندگی کردن باهاش باعث شده من از لحاظ روحی خیلی داغون بشم. میخوام جدا بشم ولی اصلا راضی نمیشه. اگه بخوام جدا بشم از قاضی بخوام ک در اون مکان هایی ک شوهرم برای ترک رفته پروندش رو بگیرن. بنظرتون شانسی برای جدا شدن دارم؟

  1. با سلام با توجه عسر و حرج وارده بر شما اعلام و طرح دعوا به همین دلیل و احراز آن از دادگاه خانواده امکان طلاق بر شمابذل مهریه خواهد بود.

 22. سلام من ۱۸ سالمه و ۵ ساله ازدواج کردم و بچه ندارم و مهریمم ۱۱۴ تا سکه س منو شوهرم عدم تفاهم اختلاف سنی ۱۵ سال دخالت خیلی زیاد خانواده فحاشی خانواده شوهرم به خانواده من توهین و از خانه بیرون انداختن توسط پدر شوهرم و شوهرمم الان یه ماهه منو انداخته خونهبابام ایا من میتونم بااین مدارک طلاق بگیرم و مهریمم بگیرم؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   حق طلاق اصولا به زوج میباشد و شرایطی مثل عدم پرداخت نفقه و ضرب و جرح به صورت مکرر به شما امکان طلاق داده اما اصولا باید بخشی یا تمام مهریه بسته به نظر مقام قضایی بخشیده شود.

 23. سلام من 7ساله ازدواج کردم همسرم فقط یک سال اول خرجی میداد اونم نه کل یک سالو همه ی طلاهای منو فروخت تا بتونه اجاره خونه بده بعد از طلا ها گوشی و دوتیکه از جهازمو بدون اجازه فروخت الان نزدیک به سه سالم هست نه سرکار میره نه خونه گرفته که بتونیم توش زندگی کنیم کلا همش دروغ میگه وعده وعید میده فقط خیلی هم بد دهنه تورو خدا راهنماییم کنید چطوری میتونم ازاش جدا بشم نمیاد بریم دادگاه طلاق بده دوسه باری هم روم دست بلند کرده ولی نه خانوادش حمایتم کردن نه خودش رفتارش درست شدش

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به اینکه همسر شما 6 سال نفقه پرداخت نکرده اند با اثبات این موضوع میتوانید دادخواست طلاق به استناد عسر و حرج زوجه را در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مطرح کنید و با بخشش مهریه به میزانی که مقام قضایی تعیین فرمایند میتوانید طلاق بگیرید.

   1. سلام من ۴ ساله ازدواج کردم ۲۳ سالمه ی پسر ۲ ساله دارم ما خونه پدر همسرم زندگی میکنیم یجوری همه چیه زندگیم دست اوناست همه تصمیما با اوناست و من تا حرفی میزنم همسرم میگه تو چرا دخالت میکنی تو فق باید کارای خونه انجام بدی و همینکه میارم ی پولی بهتون میدم خداتو شکر کن پدر همسرم هعی تو گوشش میخونه ک تو باید ا خانواده زنت جدا بشی و همسرم الان نزدیک ۶ماهه با هیشکی ا خانوادم رفت امد ندارع و منم گفته فقط هفته ای یبار بری الانم چند روزه ماشینم ازم گرفته و تهدیدم کرده اگ برم ا خونه بیرون میزنتم من دلم میخاد ا این زندگی کوفتی راحت بشم راهی برام هست ک بتونم ا این خونه برم خانوادشم اذیت کردنای پسرشون میبینن و هیچی نمیگن تازه بمن میگن تو هسچی نگو بزا بزنتت بزا فحشت بده واقن نمیدونم چیکار کنم

    1. سلام، در صورتی که با خانواده شوهر در یک منزل زندگی میکنید شما می توانید درخواست الزام شوهر به تهیه مسکن مجزا و اثاث البیت را مطرح کنید و اگر شوهر شما خانه را تهیه نکرد شما می توانید منزل را ترک و درخواست نفقه بدهید.

   2. سلام خسته نباشید من یازده ساله ازدواج کردم هیچوقت همسرم نفقه نداده الان دوماهه اومدم خونه مادرم دادخواست عدم تمکین داده من میخوام جداشم هیچ مدرکی هم ندارم برای ندادن نفقه حالا شما به من بگید چیکارکنم

    1. سلام، نفقه شامل خوراک، پوشاک، مسکن و هزینه های درمان می باشد اگر همسر شما این موارد را تهیه نکرده شما باید ثابت کنید که چه کسی پول به شما داده تا این موارد را تهیه کنید (ینی در طول این سالها مواد ذایی شما را چه کسی تامین کرده است)؟
     اگر ثابت کردبد که مثلا اعضا خانواده یا دوستان شما برای شما این مواد را تهیه کرده اند می توانید طلاق بگیرید.

 24. سلام کتک خوردن دلیل قانع کننده ای در دادگاهه برای طلاق است ؟
  درسته که میگن با یک بار کتک خوردن نمیتونی طلاق بگیری؟

  1. با سلام.
   کتک خوردن یکی از نشانه های ناسازگاری می تواند باشد البته اگر زن اثبات نماید که مرد بی دلیل و شاید به عادت کتک زدن را پیشه خود نموده واز این جهت زن عدم امنیت جانی و خوف ضرر را مطرح نموده و پس از بررسی وپذیرش ادعا قابلیت طرح در جهت طلاق را خواهد داشت .حتی یک مرتبه کتک هم اگر بیم خطر باشد می تواند دلیلی برای طلاق ایجاد نماید.

 25. با سلام و خسته نباشید
  من با همسرم عقد کردیم بعد یه ماه رفت خونه پدرش بدون دلیل موجه در ضمن خانم باکره نیستن و سنشون زیر 18 سال هست پدرش ولی اون هست مهریه رو اجرا گذاشت و من هم تمکین زدم به نفم قاضی رای داد. حالا با گذشت یک سال و نیم به علت این ک بنده سرباز هستم و هیچ مالی ندارم نتونست که مهریه از من بگیره … و سالی یک سکه مهریه بدم الان خانم بنده اقدام به تلاق از دادگاه کرده منو لطفا راهنمایی کنید …

  1. سلام سوال شما واضح نیست منتها اگر خانم دادخواست طلاق بده و مشکلی در زوج وجود نداشته باشه تنها با بخشش مهریه و رضایت شما میتونه طلاق بگیره در غیر اینصورت نمیتونه طلاق بگیره.

   1. سلام خسته نباشین من ۶سال ازدواج کردم الانم یه بچه ۳نیم سال دارم ازاول نامزدی باهم تفاهم نداریم ولی خب خانواده ها هی سعی کردن درست میشه ولی الان که یه بچه ام دارم هم بچه هم منو کتک زده دخترمو همیشه اذیت میکنه یبارم زده درگوشم رفتم دکتر گفتن که یه لخته قرمز دیده شده میخواستم ببینم شما چی صلاح میدونین خودمم تواین زندگی فقط به خاطر دخترم موندم

    1. سلام
     دوست عزیز بهتره در ابتدا برای حل اختلاف به یک زوج درمانگر مراجعه نمایید تا با برسی دقیق کمک به حل اختلافات بشه و در خصوص ضرب و جرح باید پس از مراجعه به کلانتری محل و پزشکی قانونی از همسرتون بخواهید که این رفتار رو ترک کنند درغیر اینصورت طرح شکایت نمایید که این شکایت در موضوع طلاق به شما کمک خواهد کرد.

 26. سلام، آیا میتوان از بانویی که ویروس اچ.تی.ال.وی.وان داره بدون دادن مهریه طلاق گرفت؟
  سلام، من به واسطه همسرم و اینکه میدونست ویروس اچ.تی.ال.وی.وان داره در معرض ابتلا به این ویروس هستم، ( بعد از ازدواج متوجه این موضوع شدیم) آیا هنوز که مبتلا نشدم و یا در صورت مبتلا شدن قانونی برای طلاق بدون دادن مهریه وجود دارد؟

  1. سلام خیر مهریه در هر حال باید پرداخت بشه.

 27. سلام من ۱۲ ساله ازدواج کردم دو فرزند دارم ۱۴ سال اختلاف سنی دارم با شوهرم واز اوایل زندگی هر کاری برای شوهرم انجام دادم وهنوز که هنوزه خودم براش کار میکنم ویه تولیدی پوشاک رو برای شوهرم اداره میکنم ۰ تا صدش خودم انجام میدم بدون هیچ مزدی ولی با کوچکترین مسئله رو من دست بلند میکنه جلو بچه ها وراحت میگه برو خونه بابات من میخوام طلاق بگیرم ولی نمیخوام دست خالی برگردم

  1. با سلام نسبت به ایام دوره فعالیت در تولیدی با استناد به مدارک درخواست اجرت المثل نمایید و نسبت به حقوق مالی خود از نظر مهریه و نفقه حق اقدام به طور مستقل بر علیه همسر خواهید داشت

 28. سلام من ۱۹ سال دارم ۶ سال میشه که با یه پسری نامزد بودم و صیغه بودیم و تو این دوره ای نامزدی منو خیلی اذیت میکرد و به زور برام تجاوز کرد الان میخوام ازش طلاق بگیرم و ۶ماه میشه که پرونده طلاق باز کردم و وکیل گرفتم اما وکیل هیچ کاری نمیکنه و من هم دیگه خسته شدم اون پسره هم مواد میکشه و میگه که من طلاقش نمیدم میتونین یه راهی بهم نشان بدین هر چه زود تر ازدستش خلاص بشم به خدا خیلی خسته شدم نمیدونم چه کاری کنم و خانواده ام هم بهم کمک نمیکنه

  1. با سلام خدمت مخاطب گرامی در خصوص سوال شما با توجه به نامزدی دوره عقد شما با بذل حقوق مالی می توانید دادخواست طلاق مطرح نمایید اما اگر صیغه هستید در صیغه طرح دادخواست طلاق نیست و صرفا بذل مدت ان هم از جانب زوج می باشد با این وجود شما از دادگاه خانواده جهت آزار و اذیت و عدم حسن معاشرت می توانید بهره مند شوید

 29. با سلام من حدود ۷ ماهه که قهر کردم اومدم خونه پدرم برای طلاق شوهرم اقدام کرده من وکیل گرفتم ولی کلا دادگاه اینا نرفتم وکیلم بهم نگفته چیکار کنم الان وکیلم میگ من نمیتونم پروندتو قبول کنم من چیکار کنم؟من مهریه ام رو میخام

  1. با سلام خدمت مخاطب گرامی ح.. با توجه به خروج شما از منزل مشترک و اقدام همسر به طرح دادخواست احتمالی الزام به تمکین لایحه دفاعیه تنظیم نموده و ارائه نمایید و در خصوص مهریه از دوایر ثبتی میتوانید در خواست مطالبه مهریه نمایید.

   1. سلام من ۳۱ سالمه و ۷ ماهه ازدواج کردم . من زندگیمو و همسرمو دوس دارم ولی اون منو نمیخواد. دو هفته پیش که من پشت بام با جاری هام نشسته بودم زنگ زده گفته زنم داره خودکشی میکنه منو بردن بیمارستان اعصاب و روان دو هفته بستری کردن میگفتن فقط باید همسرت امضا بده تا بتونی مرخص شی . بعد در هفته دکتر خودش سالم بودنمو تائید کرد و مرخصم کردن زنگ زدن همسرم نیومد برای ترخیص خونوادم مرخصم کردن الان سه روزه اومدم خونه مادرم . آیا من میتونم برم شکایت کنم و اعاده حیثیت بکنم که همسرم به دروغ اینکه من اختلال روانی دارم برده بیمارستان بستری کرده و خودشم نیومده مرخصم کنه ؟ و اینکه آیا اگر من مهریه مو بزارم اجرا چون همسرم به اسمش هیچی نداره اگه توان پرداخت نداشته باشه چه اتفاقی میفته

    1. سلام فاطمه عزیز
     بله شما میتوانید از همسرتان بعنوان بستری اجباری شکایت و درخواست جبران خسارات معنوی نمایید . درخصوص مهریه نیز حدودا یک چهارم درآمد ماهیانه همسرتان بعنوان اقساط تعیین میشود و ادعای بیکاری مورد پذیرش نیست نگر کاملا از کار افتاده باشد.

  2. سلام من خانه دار هستم ‌دو فرزند دارم که یکیش مجرد هست و ۱۸ سالشه همسرم بهم خیانت کرده و مدرکش از گوشیش برداشتم مهریم دو ملیون چند سال پیشه میشه به الان حساب کرد یا نه همون دو ملیون و اگ من طلاق بگیرم میتونم ماهانه پولی ازش بگیرم بخاطر دخترم و … یا نه در ضمن اینکه ایران نیست

   1. با سلام با توجه به شرایط دریافت مهریه به روز شما حق مطالبه مهریه طبق تاریخ عقد تا زمان اجرا بوده و به نرخ روز و اما در خصوص فرزند نفقه برای فرزند شما قابل مطالبه است ولی چنانچه شما طلاق بگیرید بعد از گذشت مدت عده دیگر حقی بر نفقه از همسر سابق نخواهید داشت

 30. سلام من ۱۰روز بود گوشی همسرم رو مخفیانه چک میکردم متوجه شدم که با برادرم رابطه داره و مخفیانه با هم رابطه جنسی داشته اند نه یک بار بلکه چند بار وطوری شده بود که من کنارش بودم روی تخت ونوازشش میکردم ولی اون با برادرم پیام بازی میکرد و می‌گفت طاقت دوریت رو ندارم و متوجه شدم زمانی که من سرکار بودم برادرم می اومده خونه و روابط سکسی برقرار میکردند نه از لحاظ شرایط مالی مشکل داشته نه از لحاظ عاطفی همه کار برای اون وخانوادش کردم اون میگه من رو ببخش ولی من نمیتونم اون رو دیگه توخونم ببینم چون یاد خیانتاش با برادرم می افتم حالا به نظر شما من چیکار کنم ممنون میشم جوابم رو بدید

  1. با سلام . چنانچه موضوع خیانت همسر با مستندات و دلایل و قرائن به شهادت باشد می توانید علیه ایشان شکایت نمایید اما اگر صرفا به دلیل کراهت یا تنفر حاظر به ادامه زندگی نیستید ابتدا شروع به پرداخت مهریه نموده و پس از موجه نمودن پرداخت حقوق مالی و موارد فوق اعلامی اقدام به طلاق زوجه خویش نمایید.

 31. سلام
  من خانه دارم و دو فرزند دارم. بحث و اختلاف فکری با همسرم زیاد داشته ام در ده سالی که از ازدواجمان گذشته. بد فهمی و کج فهمی خودش و دخالتهای خانواده که قبلا اثر خود را گذاشته من را ناامید کرده است. ادعا می کند که من صلاحیت تربیت فرزندانش را ندارم و باید مربی برایشان بگیرد. در بسیاری مسایل تربیتی فرزند با هم مشکل داریم، او می گوید طلاق بگیر ولی رنگ بچه ها را نخواهی دید. در صورت تقاضای طلاق از جانب من چه دلیل محکمه پسند بیاورم که موفق باشم؟ اعتیاد ندارد دست بزن ندارد. نفقه می دهد. فقط من را قبول ندارد و شخصیت و اعتماد به نفس مرا زیر سوال می برد.اکراه شدیدی نسبت به او پیدا کرده ام و حاضرم مهریه ام را ببخشم . چکار کنم بچه ها را از دست ندهم؟

  1. با سلام خدمت شما مخاطب گرامی:
   با توجه به سوال مطرح شده سابقه بالای زندگی خود یک دلیل بر محق بودن شما نسبت به زندگی مشترکتان است ، در این مورد میتوان از طلاق توافقی نام برد که با مصالحه شما و همسرتان بر اصرار ایشان بر جدایی نام برد که در صورت رضایت شما می تواند بدون مشاجره بر حضانت بر فرزندان یا حقوق مالی خاتمه یابد یا اینکه چون همسرتان ادعای عدم سازگاری را مطرح میکند خود اقامه دعوا بر دادخواست طلاق را مطرح نماید که موضوع با در نظر گرفتن حق شما به نفع شما حکم داده شود در هر صورت بار اثبات عدم صلاحیت در زندگی برعهده همسر شماست که مدعی این دعواست وشما با اعلام به عسرو حرج میتوانید خود نیز راه طلاق را پیش بگیرید

   1. سلام. ممنون از مطالب مفیدتون. یه سوال داشتم من میتونم به دلیل اینکه همسرم بهم خیانت کرده، طلاق بگیرم؟این میتونه دلیل قانع کننده ای برای قاضی باشه؟
    ممنون

    1. با سلام مخاطب گرامی برای طرح شکایت علیه همسر نسبت به خیانت ابتدا باید مستندات شما کافی جهت ارائه به محاکم ،و در صورت پذیرش و محکومیت می توانید دادخواست طلاق رو مطرح نمایید

 32. با سلام . آقایی هستم که بعد از ازدواج با خانمم به دلیل دخالت های زیاد خانواده ایشان در زندگی خصوصی مان روابط ما متشنج شده و خانمم به تشویق خانواده اش منزل را ترک کرده و با اعلام اینکه تا زمانی که من مسکنی در شهر ایشان که فاصله حدود ۹۰ کیلومتری با شهر محل زندگی مان دارد فراهم ننمایم حاضر به ادامه زندگی نیست و پس از چند روز بعد از ترک منزل ، با گذرنامه ای که از قبل داشته است خواسته تا بدون اذن و اطلاع بنده همراه پدر و مادرش خارج از کشور برود که بنده بلافاصله بعد از اطلاع از موضوع ایشان را ممنوع الخروج نموده ام که پس از آن خانواده ایشان فشار زیادی به بنده وارد نموده که حال ابتدا باید مهریه را پرداخت نموده و سپس از ایشان جدا شوم و لازم به ذکر است که بنده بعد از ترک منزل توسط ایشان الزام به تمکین خانمم را از دادگاه گرفته ام ، حال و پس از گذشت یک سال از ترک منزل توسط ایشان چون بنده راضی به طلاق نشده ام با طرح شکایت کیفری از بنده شاکی هستند که با شماره ای ناشناس و با گوشی که قبلا سیم کارت بنده بر روی آن فعال بوده در فضای مجازی واتساپ به ایشان فحاشی نموده ام ، ذکر این موضوع که بنده گوشی همراه خود را برای به فروش رساندن در نزد موبایل فروشی گذاشته و پس از اینکه موبایل فروش گوشی بنده را به یکی فروخته اما چون آن شخص خریدار از گوشی راضی نبوده و مجددا گوشی را برگردانده و پس از آن مجددا از آن استفاده نموده ام لازم است حال با توجه به اینکه گویا بنده در زمانی که گوشی ام را برای فروش گذاشته ام شماره هایی را که در حافظه گوشی بوده را پاک ننموده ام و پس از آن خریدار در یک روز که گوشی در نزدش بوده از آن سواستفاده نموده و پیام هایی را برای همسرم ارسال نموده است آیا با این وجود و بیان این واقعیت ممکن است دادگاه حکم به محکومیت بنده را صادر نماید و آیا اصلا اگر ایشان با فریب دادگاه موفق به گرفتن حکم محکومیت علیه بنده شوند آن زمان محکمه می تواند به استناد چنین حکمی حتی در صورت راضی نشدن بنده به طلاق ایشان را طلاق دهد ؟

  1. با سلام خدمت مخاطب گرامی با توجه به حق مسکن که از تکالیف مرد میباشد و خانم مکلف به تمکین برای زوج جهت این موضوع است حق مخالفت نداشته واز این جهت الزامی از طرف خانواده برای زوج نبوده مگر حق مسکن که زوجه آن را جز شروط قرار داده باشد و دلیلی برای عدم تمکین نبوده و حق خروج بدون اذن زوج را نداشته و چنانچه به اختلاف کشیده شود و زوج با عنوان کردن حقوق خود میتواند برای حل مساله به دادگاه خانواده جهت مصالحه مراجعه نمایند

 33. سلام ببخشید برای زوجه با وجود داشتن حق طلاق بلاعزل سریعترین راه برای طلاق اقدام از کدوم مرکز ممکنه؟آیا از طریق دفتر ثبت اسناد یا دفترخونه ای که عقد کرده بودیم ممکنه؟چون ثبتنام از طریق سامانه طلاق برای چندماه دیگه وقت میدن و من الان نزدیک به ۷ماهه منتظرم و وقت ها جابجا میشن بدون نتیجه

  1. سلام دوست عزیز
   خیر. در حال حاضر تنها راه ، همان ثبت نام از طریق سامانه است.

 34. سلام
  خسته نباشید
  بنده ۱۵ ماه پیش با خانومی ازدواج کردم ک باکره نبودند، بنده اطلاع ازین مورد داشتم اما بخاطر حفظ آبرو ایشون این مطلبو به هیچکس نگفتم. اما الان همسر بنده درخواست طلاق دادند و تمام مهر خودش رو مطالبه کرده و ادعا کرده که بکارت خودش رو تو دورتن عقد با من از دست داده ، لازمه بگم ک ما هنوز مستقل نشدیم و فقط در دوران عقد هستیم ، ایا من میتونم ثابت کنم ک این خانوم قبل از ازدواج با من باکره نبوده و وضعیت طلاقو مهر چطور میشه!

  1. سلام دوست عزیز
   اگر در طول این مدت ، شما رابطه ای با همسر خود نداشته اید، میتوانید به جهت فریب در نکاح، نسبت به فسخ نکاح اقدام کنید که در صورت فسخ نکاح، مهریه به خانم تعلق نمی گیرد.

 35. سلام،من و همسرم سال ۹۴ با هم ازدواج کردیم،طی این چند سال بیشتر باهم مشاجره داشتیم تا زندگی.میگه کم حرف میزنی، از خوبی های من پیش خانوادت صحبت نمیکنی.کلا تو هر کاری دوست داره حرف حرف خودش باشه،از صبح تا عصر سرکارم، عصرهم که میام خونه ، کارهای خونه رو هم باید کمکش کنم.
  خیلی خسته شدم از این زندگی، کلا امیدی به ادامه این زندگی ندارم،میخوام درخواست طلاق بدم.میخوام برای رهایی از این وضعیت از شما مشاوره بگیرم.

  1. سلام دوست عزیز
   بهترین راه، توافق در طلاق است ، زیرا در طلاق توسط مرد که علت موجهی وجود نداشته باشد باید کلیه حقوق مالی خانم از قبیل مهریه و نفقه و … بصورت نقد پرداخت شود.

 36. سلام من خانمی هستم که 11 ماهه زندگی مشترک تشکیل دادم سه سال هم نامزد بودم همیشه مشکل داشتیم خیلی ولی بعد عروسی بهتر نشد که بدتر شد، نفقه نمیده، رفیق باز هست، اعتیاد به قرص داره، قرص پخش میکنه، بداخلاق و بددهن هست خیلی بهم توهین و بی احترامی میکنه از همه مهمتر خودش هیچ اختیاری نداره نه اختیار زندگیش نه کارای شخصیش همه چیزو خانوادش انجام میده نه حتا تلاشی واسه زندگیش میکنه اصلا عین خیالشم نیس من گفتم طلاق راضی نشد من حاضر شدم همه چیو ببخشم فقط طلاقم بده اما بهونه الکی میاره میخام برم از طریق قانون اقدام کنم که هم مهریه و هم نفقه رو بتونم بگیرم هم طلاق، لطفا منو راهنمایی کنین

  1. با‌سلام. اینکه‌ مهریه ‌و نفقه‌ حقوق‌ مالی‌ زن‌ هستند‌ و هر‌ زمان‌ که‌ صیغه عقد‌ جاری ‌شود‌ می تواند‌ مطالبه‌ کند که‌ با در نظر گرفتن ‌ موقعیت‌ مالی‌ مرد‌ محاسبه‌ می شود‌ ولی‌ برای‌ طلاق‌ باید‌ یکی‌ از‌ شرایط‌ چندگانه‌ طلاق‌ از جمله‌ اعتیاد ، سوء رفتار‌‌ ، ضرب‌ و شتم‌‌‌ و غیره‌ که‌ باید‌ هر کدام‌ از موارد‌ اثبات‌‌ هم‌ شود.

  2. سلام خانومی هستم ۲۰ ساله و در دوران عقد هستم اما همسرم دختریم رو ازم گرفته و دست بزن داره و موقع دعوا فحاشی میکنه اما من هیچ مدرکی بجز اینکه چند نفر منو با چشم کبود دیدن و چند دفعه فحش دادنشون دیدن ندارم اونها هم افراد نزدیکم نیستن که بتونن بیان شهادت بدن و اینکه همسرم تهدیدم کرده اگر طلاق بگیری میکشمت چیکار باید کنم توروخدا راهنماییم کنید

   1. سلام، شما در نوع ارتباط مورد عدم حسن معاشرت همسر خود که ایشان ملزم به رعایت آن در تحکیم خانواده می باشد و ضرب و شتم یا حتی فحاشی علیه ایشان در دادگاه خانواده طرح دعوا نموده و با ارائه مستندات یا شواهد و نشانه ها طرح دعوا برعلیه ایشان را ثابت نموده تا بتوانید با احراز به عسر و حرج خود از دادگاه حکم به طلاق خود را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.