7

مشاوره مهریه تلفنی

برای آشنایی با مشاوره مهریه تلفنی بهتر است ابتدا با معنای خانواده و ازدواج به طور کامل آشنا شویم. ازدواج یک سنت فطری و نهاد اجتماعی است که از دیرباز وجود داشته است و همه ادیان و قوانین آن را تایید می‌کنند.

مصلحت فرد و اجتماع در این است که زن و مرد پیمان زناشویی ببندند و تشکیل خانواده دهند. این ازدواج مانع از آلودگی فرد و غوطه ور شدن او در ورطه فساد است.

مهریه از لحاظ حقوقی به مالی می گویند که زن بخاطر ازدواج می تواند آن را از مرد تحویل بگیرد. و مرد ملزم به دادن آن به زن باشد.

این واژه مهر و مهریه مفهومی است که در حقوق ایران بر اساس سنت و مذهب است. در حقوق سایر کشور ها، بخصوص حقوق کشور های اروپایی نمی توان مثال آن را پیدا کرد.

این روزها تعیین مهریه‌ سنگین تبدیل به یک مد و بحث روتین شده است. اتفاقا دارای مشکلات شرعی هستند. و باعث شده است که زندگی ها به شکست برسند.

مهریه بالا این روز ها بجای کمک کننده به زندگی تبدیل به سدی محکم در مسیر تشکیل خانواده می باشد. در اصل به نوعی یک هدیه است که بیان کننده محبت مرد به زن است و به بیانی بهتر مظهر تعهد شوهر به زندگی است. در صورتی که نیاز به وکیل تلفنی رایگان دارید با ما تماس بگیرید تا تمامی مراحل را برایتان بازگو کنیم.

مهریه چیست؟

 اصولا هنگام طلاق مطالبه می شود. از این رو مهریه را به نوعی مانعی برای طلاق می دانند و به بیان دیگر تضمینی برای دوام طول زندگی به شمار می‌آید. اما از طرف دیگر در صورتی که طلاق اتفاق بیافتد این مهریه است که می تواند به عنوان کمک زندگی زن را حفظ کند و از او حمایت مالی کند.

مسلما هنگامی که صحبت از مشاوره مهریه تلفنی می شود. این سوال نیز پیش می آید که مهریه به طور دقیق چه می باشد. مهریه با توافق زوجین تعیین می گردد. 

این مال که مهریه می باشد، ممکن است عین معین باشد. یعنی دقیقا مالی باشد که مشخص باشد. مانند :خانه ،زمین،  اتومبیل و… یا ممکن است منفعت مالی باشد.

مانند: سکونت یا اجاره بهای خانه ای برای مدت معین و نیز ممکن است به عنوان کاری باشد.

البته کاری را می‌توان به عنوان مهریه قرار داد که ارزش اقتصادی داشته باشد. مانند تعلیم زبان خارجی یا هنرجو آشپزی یا ساخت خانه‌ای معین، همچنین ممکن است مهریه هیچکدام از این موارد نباشد بلکه حق باشد.

این هم ممکن است یک نوع حق دینی باشد که به نفع زن از طرف شوهر ایجاد می‌شود.

مانند اینکه شوهر تعهد کند مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان را بابت مهریه زن بدهد یا طلبی که شوهر از شخص ثالث دارد و حقوق عینی مانند: حق ارتفاق یا حق انتفاع به عنوان مهر به مالکیت زن برود و ضمانت اجرایی نیز داشته باشد. موسسه پیام مشاور در زمینه مشاوره حقوقی مهریه میتواند بهترین گزینه برای دریافت مشاوره آنلاین و تلفنی برای حل مشکلات شما باشد.

مشاوره مهریه تلفنیشرایط مهریه

۱-  مهریه باید قابل تملک به وسیله زن باشد بنابراین اموال و مشترکات عمومی مانند: جاده ها و باغ های عمومی و موقوفات را نمی‌توان مهر قرار داد.

۲- همچنین مالی را که متعلق به شخص ثالث باشد مانند مالی که به عنوان تامین یا بر اثر صدور اجرایی بازداشت بازداشت شده است، نمی‌تواند به عنوان مهریه قرار گیرد ،مگر با اجازه دارنده حق مهریه.

۳- اگر مهریه عین معین باشد باید در زمان عقد موجود باشد و اگر معلوم شود که آن عین در زمان عقد موجود نبوده است، تعیین مهریه باطل خواهد بود. مثلا اگر اتومبیلی را مهریه قرار دهند که در حین عقد از بین رفته است تعیین مهریه باطل و بی اثر است و مثل یا قیمت آن به  زن تعلق میگیرد.

۴- مالی که مهریه قرار داده می شود باید برای شوهر باشد البته ملک دیگری  را نیز می‌توان به عنوان مهریه قرار داد اما اگر صاحب مال اجازه ندهد، شوهر باید مثل یا قیمت آن را بپردازد.

 ۵- مهریه باید بین طرفین معین شود، یعنی مقدار و جنس و وصف آن مشخص باشد. بنابراین نمی توان مقدار نامعلومی از زمین و یا طلا و یا کالایی را که مشخصات آن معلوم نمی باشد به عنوان مهریه قرار داد.

۶- مهریه باید معین باشد یعنی نمی‌توان یک یا دو چیز را به ‌طور همزمان  به عنوان مهریه قرار داد.

۷- مهریه باید منفعت عقلایی مشروع داشته باشد بنابراین چیزی را که قانون فروش یا استعمال آن را منع کرده است مانند مواد مخدر نمی تواند مهریه باشد.

۸- شوهر باید قدرت بر تسلیم مهریه را داشته باشد وگرنه تعیین مهر درست نخواهد بود. مانند: انگشتر یا گردنبندی که در دریا غرق شده است. و دست یافتن به آن ممکن نیست نمی‌تواند به عنوان مهریه قرار گیرد.

چرا به مشاوره مهریه نیاز داریم؟

با توجه به تورم شدید و تنزل فاحش ارزش پول در چند دهه اخیر، مهریه هایی که به پول رایج ایران بود. ارزش خود را تا حد زیادی از دست دادند.

طبق مقررات پیشین زن چیزی جز مبلغ اسمی مهریه که قدرت خرید آن نسبت به زمان انعقاد ازدواج به مراتب کمتر شده بود نمی‌توانست به دست آورد. و این از وضع با عدالت و انصاف سازگار نبود. بنابراین بسیاری به مشاوره مهریه تلفنی مراجعه کردند تا مانع از پایمال شدن حقشان گردند.

بسیاری از مردم که مشکل حقوقی خانواده دارند چه در پرداخت مهریه و یا حتی دریافت آن، و می خواهند کار های حقوقی مهریه را انجام  دهند.

به دلیل اینکه اطلاعات کافی در مورد مراحل قضایی و جزئیات قانون مهریه را نمی دانند و پرونده آنها ممکن است با شکست مواجه شود، تصمیم می گیرند تا با مراجعه به یک مشاور حقوقی با تجربه و کاردان که با تمام قوانین حقوقی بروز آشنایی کامل دارد، از مشاوره مهریه بهره مند شوند.

مشاوره مهریه تلفنی چه مزایایی دارد؟

شاید برخی فکر کنند که تنها در صورت بروز مشکل در مهریه به مشاوره نیاز دارند. اما همانطور که میدانید از قدیم میگویند پیشگیری بهتر از درمان است.

بنابراین شما می توانید در هر زمان و هر مرحله ای از تشکیل خانواده تا انحلال ازدواج و طلاق که هستید از مشاوره مهریه تلفنی استفاده کنید.

مسلما مشاوره های حقوقی حضوری علاوه بر هزینه ی گزافی که دارند به سختی به شما وقت خواهند داد.

 در این ترافیک سنگین این روز ها نیز رفت و امد برای یک مشاوره مهریه بسیار سخت می باشد. بنابراین بهترین و راحت ترین راه آن است که شما در هر مکان و زمانی که هستید از مشاوره مهریه تلفنی استفاده کنید.

نحوه ارتباط با مرکز مشاوره حقوقی تلفنی پیام مشاور

مرکز مشاوره حقوقی «پیام مشاور» با استفاده از بهترین و مجرب ترین کارشناسان، وکلای دادگستری این افتخار را دارد، مشاوره حقوقی تلفنی  با شماره ۰۲۱۹۱۰۹۹۲۵۸ را برای خدمت به هموطنان عزیز عرضه نماید.

7 دیدگاه

7 دیدگاه در “مشاوره مهریه تلفنی
 1. سلام وقت بخیر من الان نزدیک ۷ساله ازدواج کردم و یه فرزند دختر دارم من هیچ حسی ب شوهرم نداشتم و ندارم سر چیزای کوچیک همیشه باهم دعوا داریم خیلی لجبازه و تازگیا دست بزن پیدا کرده و هیچ اهمیتی تازگیا بهم نمیده و رابطه بینمون خیلی سرد شده من از خیلی وقت پیش میخواستم طلاق بگیرم گفتم شاید‌بچه‌بیارم‌زندگیمون‌درست‌ بشه ولی نشد الانم میخوام طلاق بگیرم ولی دلشو ندارم بخاطر بچم نمیتونم راهی هست من مهریه نخوام ولی بعد طلاق دخترم پیش خودم باشه.

  1. سلام دوست عزیز
   اصولا حضانت دختر از ۷تا ۹سال با پدر است و پس از آن خود دختر تصمیم میگیرد با چه کسی زندگی کند. شما میتوانید با توافق با همسر خویش با بخشش بخشی از مهریه در دفترخانه حضانت دختر خویش را بگیرید.

 2. سلام. چه جوری میتونم مهریه ام را بگذارم به اجرا؟ممنونم

  1. سلام بهمراه عقدنامه تشریف ببرید دفترخانه ای که عقد نمودید و درخواست اجرای مهر را بدهید

  2. اداره ثبت اسنادومثتقلات

  3. سلام برای اجرای مهریه حتما باید جای که عقد کردیم بریم اونجای که عقد کردیم یه شهر دیگس و دوره نمیشه یه طور دیگه اقدام کرد

   1. سلام دوست عزیز بله باید در دفترخانه ای که عقد شما را ثبت نموده اجرا بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.