0
وکیل تلفنی 24 ساعته

وکیل تلفنی ۲۴ ساعته

وکیل تلفنی

تلفن ثابت و گوشی موبایل به عنوان متداول ترین وسایل ارتباط عمومی نقش بسزایی در گسترش ارتباطات مردمی داشته اند.

برخی از وکلا و موسسات حقوقی نیز با توجه به امکانات موجود و جهت رفع نیاز مردم در نقاط مختلف کشور، سیستم وکیل تلفنی را ابداع نموده و خدمات مشاوره ای و وکالتی خود را از طریق تلفن ثابت و یا گوشی موبایل انجام می دهند.

خدمات وکیل تلفنی ۲۴ ساعته

شما برای بسیاری از مسائل حقوقی می توانید با وکیل تلفنی تماس گرفته و خدمات حقوقی بسیاری را دریافت نمایید. استفاده از خدمات وکیل تلفنی تمامی مسائل حقوقی و کیفری را شامل می شود. برخی از دعاوی حقوقی و قضایی در مقایسه با دیگر دعاوی موجود، شایع تر است و بسیاری از مردم سوالات بخصوصی در این عرصه ها دارند. متداول ترین دعاوی موجود را می توان به صورت زیر معرفی نمود:

  • درخواست طلاق توافقی
  • درخواست مهریه
  • طرق مطالبه مهریه
  • شکایت از همسر به علت عدم پرداخت مهریه
  • طلاق بدون مهریه
  • طلاق به درخواست زن
  • حضانت فرزندان
  • کلاهبرداری

بسیاری از افراد در مواجهه با چنین مسائلی، مبادرت به دریافت اطلاعات حقوقی جامع ازطریق وکیل تلفنی می نمایند.

طلاق توافقی

طلاق توافقی

طلاق توافقی چیست و چگونه انجام می گردد؟

طلاق یک واقعیت اجتماعی و حقوقی ناخوشایند است. اما در سراسر جهان و متون فقهی و قانونی ایران به رسمیت شناخته شده و نمی توان فرد و یا افرادی را از این حق محروم نمود. طلاق توافقی دارای آثار ویژه خود می باشد و با توجه به توافقات زوجین صورت می گیرد.گونه ای از طلاق بائن است و هرگز قابل رجوع نمی باشد. برگشت زوجین به زندگی مشترک صرفا از طریق عقد نکاح مجدد فراهم بوده و اغلب با چشم پوشی کردن حقوق زوجه در مقابل زوج همراه است.

آنچه که باعث مراجعه افراد به دفتر وکالت می شود، افزایش سرعت رسیدگی به پرونده و دریافت گواهی عدم امکان سازش است. امروزه امکان استفاده از خدمات مشاوره ای و وکالتی وکلا به صورت ارتباط با وکیل تلفنی به راحتی میسر شده است.

درخواست مهریه

طرح یک دعوی حقوقی با عنوان مطالبه مهریه، چالش برانگیز ترین دعوی موجود در دادگاه خانواده است. زوجه به محض عقد نکاح صاحب تمام مهریه می گردد اما در صورت عدم تمکین صرفا می تواند نیمی از مهریه را مطالبه نماید. مطالبه تمام مهریه مشروط به تمکین خاص از زوج می باشد. با این حال فرهنگ ایرانی و عرف موجود مهریه را موکول به درخواست طلاق نموده و یا ابزار فشاری بر زوج برای طلاق زوجه و باید اعتراف کرد که در بسیاری از موارد یک ابزار موفق بوده است.

حق زوجه بر مهریه در مقابل حق الطلاق زوج قرار دارد. در بسیاری از موارد اعطای وکالت در طلاق به زوجه، با بذل مهریه همراه می گردد. اما بهتر است بدانید که هیچ چیز نمی تواند حق زن بر دریافت مهریه را خدشه دار نماید. زنی که تمکین نمی کند، امور منزل را به انجام نمی رساند، به محکومیت های حقوقی و یا کیفری دچار شده است و یا حتی زنی که مشمول حکم زنای محصنه و سنگسار باشد، باز هم حق درخواست مهریه را دارد. مهریه حتی قابل انتقال از طریق ارث بوده و وراث وی می توانند آن را مطالبه نمایند.

طرق مطالبه مهریه

مهریه انواع مختلفی دارد، متداول ترین نوع مهریه عندالمطالبه است اما در موارد نادری شاهد مهریه های عندالاستطاعه نیز هستیم. با توجه به اینکه مهریه در یک سند کاملا رسمی و لازم الاجرا نگاشته می شود، علاوه بر مطالبه از طریق دادگاه خانواده، قابل وصول از طریق اداره ثبت نیز خواهد بود. رسیدگی به دادخواست مهریه در دادگاه خانواده با سرعت کمتر و هزینه پایین تری همراه می باشد اما رسیدگی به آن در اداره ثبت با سرعت بیشتری صورت می پذیرد و در عین حال هزینه بیشتری نیاز دارد. بیشتر وکلای حقوقی درخواست مطالبه مهریه از طریق اجرای ثبت را بهتر و موثرتر می دانند.

شکایت از همسر به علت عدم پرداخت مهریه

این شکایت باید در دادگاه کیفری محل اقامت زوج مطرح شود. زوج در مقام پاسخ گویی باید علت اصلی عدم پرداخت مهریه را ذکر نماید. بسیاری از این دعاوی با توجه به دریافت مشاوره حقوقی توسط زوج، منجر به صدور حکم اعسار می گردد. حکم اعسار در اغلب موارد به تقسیط مهریه منتهی می شود. در صورتی که با اطلاع از وضعیت زوج، وی را قادر به پرداخت مهریه می پندارید، در زمان تنظیم شکواییه صورت جلسه کاملی از اموال وی تهیه نموده و با درخواست توقیف به دادگاه ارائه نمایید.

مشاوره حقوقی مطالبه مهریه در این زمینه و مسائلی از این دست می تواند راهگشای شما بوده و از تضییع حقوق شما جلوگیری نماید. در این زمینه می توانید از سیستم وکیل تلفنی نیز استفاده نمایید.

طلاق زوجه بدون مهریه

این سوال بیشترین آمار موجود در میان سوالات مطرح شده در یک جلسه مشاوره حقوقی را به خود اختصاص داده است. بسیاری از مردان در مواجهه با مسائل عدیده زندگی، به دنبال راهی جهت طلاق همسر خود بدون پرداخت مهریه هستند. بهتر است این واقعیت را بیان نماییم که هیچ چیز نمی تواند حق زوجه بر مهریه را منحل کند و تنها شخصی که می تواند طلاق بدون مهریه را برای شما رقم بزند، زوجه است و از طریق بذل مهریه صورت می گیرد.

انحلال زندگی مشترک بدون مهریه در مواردی رخ می دهد  که اصولا زندگی مشترک به صورت واقعی به وجود نیامده باشد. عقد نکاحی که مشمول فسخ و بطلان واقع گردد، بدون مهریه منحل شده و به اتمام می رسد. اما باید دقت نمود که فسخ و بطلان در زمره طلاق قرار ندارند و صرفا در ردیف آن قرار می گیرند. جهت کسب اطلاعات تکمیلی از شرایط فسخ و بطلان نکاح به مقالاتی که در این زمینه موجود است مراجعه کنید.

طلاق به درخواست زن

این نوع طلاق سخت ترین نوع طلاق است که با توجه به درخواست از جانب زوجه مشمول زمان و رسیدگی بسیاری خواهد بود. چرا که طلاق در اختیار مرد بوده و زن در شرایط عادی حق درخواست طلاق را ندارد. با توجه به تضییع حقوق زن در بسیاری از موارد، قانونگذار سعی در تدوین یک قانون حمایتی برای زن نمود و مواد قانونی و شروط ضمن عقدی را در سند ازدواج گنجاند تا حقوق زن را در زندگی مشترک افزایش دهد. شروط دوازده گانه سند ازدواج در صورت امضا توسط زوج و مواد قانونی شامل ماده ۱۰۲۹، ۱۱۲۹ و ۱۱۳۰ حق درخواست طلاق را با اثبات ادله قانونی به زن اعطا نموده است.

حضانت فرزندان

حضانت فرزندان در زمره مهترین آثار غیر مالی طلاق قرار دارد. در مقایسه با گذشته قوانین بهتر و مطلوب تری در این زمینه به تصویب رسیده است. حضانت فرزندان اعم از دختر و پسر تا سن هفت سالگی با مادر و از هفت سالگی تا سن بلوغ با پدر و یا جد پدری است. سن بلوغ در دختران نه سال تمام و در پسران پانزده سال است. پس از رسیدن فرزندان به این سن، پرونده حضانت آن ها بسته شده و خود مشخص می نمایند با چه فردی زندگی کنند. این قاعده کلی می تواند بنابر مصلحت طفل، تحت تاثیر ماده ۴۳ قانون حمایت از خانواده و یا ماده ۱۱۷۳ قانون مدنی واقع گردد.

کلاهبرداری

یکی از جرائم شایع در حوزه جرائم کیفری، جرم کلاهبرداری است که امروزه در دنیای واقعی و فضای مجازی صورت می گیرد. این جرم دارای ارکان قانونی، مادی و معنوی ویژه ایست و باید توسط وکیل کلاهبرداری مورد بررسی همه جانبه واقع گردد. بسیاری از جرائم به تصور عامه مردم در زمره جرم کلاهبرداری قرار دارند اما در واقع موضوعیت جداگانه ای داشته و عدم تنظیم یک شکواییه دقیق به اطاله دادرسی می انجامد. بنابراین در صورت امکان شخصا به وکیل کلاهبرداری و یا مشاوره کلاهبرداری مراجعه نمایید. اگر شرایط مراجعه به دفتر وکالت برای شما فراهم نیست، بهتر است از طریق وکیل تلفنی مشاوره لازم را دریافت کنید.

مزایای وکیل تلفنی ۲۴ ساعته

وکالت با مزایای بسیاری برای موکل همراه است. با توجه به حجم ترافیک امروزی در سطح شهر، می توان گفت ابداع سیستم وکیل تلفنی می تواند یکی از بهترین راه اخذ وکالت باشد. ایجاب و قبول از طریق تلفن امکان پذیر بوده و می توان بسیاری از امور روزمره زندگی را با یک تماس تلفنی به یک وکیل خبره سپرد. این امر شما را از رفت و آمدهای کلافه کننده و مسائل روانی ناشی از آن معاف داشته و می توانید بدون صرف وقت در دادگاه ها و دادگستری ها، به امور شغلی، شخصی و خانوادگی خود بپردازید.

بهترین زمان تماس با وکیل تلفنی

در اغلب موارد ساعات مناسبی در طول روز و بویژه صبح و ظهر اعلام می شود. ممکن است وکیل تلفنی به صورت شبانه روزی نیز فعالیت نماید. معمولا ساعات کاری وکیل تلفنی در وب سایت های معتبر موسسات حقوقی و یا برنامه کاری رسمی آنان اعلام می شود و به اطلاع دیگران می رسد.

علاوه بر وکیل تلفنی، خدمات مدرن دیگری از جانب موسسات حقوقی ارائه می شود. در این زمینه می توان به مشاوره حقوقی آنلاین و مشاوره حقوقی شبانه روزی اشاره کرد. جهت دریافت خدمات حقوقی می توانید با شماره تلفن های موسسه ما تماس گرفته و از مزایای مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی شبانه روزی و وکیل تلفنی بهره مند گردید.

مقالات مرتبط :

مرکز مشاوره حقوقی «پیام مشاور» با استفاده از بهترین و مجرب ترین کارشناسان، وکلای دادگستری این افتخار را دارد، مشاوره حقوقی تلفنی شبانه روزی را برای خدمت به هموطنان عزیز عرضه نماید. مردم شریف ایران می توانند جهت ارتباط با ما از سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۹۴۵ از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد و پیش شماره از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب تماس گرفته و مشکلات حقوقی، قضایی، خانوادگی، خود را مطرح کرده و بصورت فوری پاسخ خود را از ما دریافت کنند.

مشاوره حقوقی تلفنی

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.